DOROST - reportáž

Dorostenci v Kladně marně doháněli a prohráli i čtvrtý vzájemný duel sezóny

Napsala 02.02.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili k patnáctému kolu nadstavby dorostenecké extraligy do Kladna, kde nepříznivou bilanci ze vzájemných duelů nevylepšili. Rytíři šli rychle do vedení, které chomutovští mladíci v dalším průběhu marně doháněli a se třemi vstřelenými góly prohráli podruhé za sebou.
N15 čt 2.2.2023
KLA
6:3(2:1, 3:1, 1:1)
Kladno
Jordan — Svoboda, Trojna, Krása, Šátek, Pražák — Netrh, Beran, Daníček, Kupčo, Blažek, Pytlík, Hlaváček, Sém, Šíma, Vančura, Valuš
Štěrba (50. Hájek) — T. Hynek, Pokorný, Švarc, Malý, Malcovský, Snopek — Chládek, M. Patočka, Holejšovský, Grosskopf, Šilhan, Pospíšil, Sochor, F. Novák, Kalvoda, Bečvář, Nastoupil

Kladno
5. Trojna (Kupčo, Šátek), 6. Daníček (Blažek), 21. Trojna (Šíma), 23. Kupčo (Šíma, Trojna), 40. Kupčo (Šíma, Sém), 60. Šíma (Sém)
17. Švarc (Kalvoda), 25. Chládek (F. Novák), 46. M. Patočka (Kalvoda, Malcovský)

6:6
3:1
0:0
100
Hrdlička – Teršíp, Kubas

Kladno zachytilo vstup a rychle šlo do vedení, když úvodní nabídnutou přesilovku využil Josef Trojna a za devadesát vteřin zvýšil už při hře pět na pět Marek Daníček – 2:0. V závěru první třetiny dostali Chomutovští dvounásobnou přesilovku, ve které snížil Zbyněk Švarc – 2:1.

V prostřední periodě se opakoval podobný scénář, jelikož Josef Trojna a Jiří Kupčo potrestali krátce po sobě fauly Pirátů a udělali klíčový úprk ve skóre – 4:1. V pětadvacáté minutě se svěřenci Radka Šípa a Marca Vrby nadechli a zásluhou Josefa Chládka snížili, jenomže těsně před druhou sirénou se trefil ještě domácí Jiří Kupčo – 5:2.

Po návratu na ledovou plochu Matyáš Patočka ještě jednou posunul svůj tým o něco blíž ve skóre, ale více už mužstvo z Podkrušnohoří nepředvedlo – 5:3. V samém závěru Chomutov odvolal brankáře, čehož využil Petr Šíma a stanovil finální podobu výsledku – 6:3.

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „Utkání hodnotím negativně. Rozhodly speciální týmy, jelikož jsme dostali tři góly v oslabení. Nedisciplinovanost nás potrestala, a proto jsme se domu vrátili bez bodu.“