DOROST - reportáž

Dorostenci těsně padli proti Zlínu, klíčová byla koncovka

Napsala 18.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti podlehli ve dvanáctém kole nadstavby ELIOD extraligy dorostu těsně zlínským Beranům, a zakončili tak domácí trojboj bez úspěchu. Tentokrát rozhodl vstup do utkání, kdy se soupeř z Valašska prosadil dvakrát. Čestný zásah Chomutova v bojovném utkání zaznamenal Jan Spudich.
N12 so 18.1.2020
CHM
1:2(0:2, 1:0, 0:0)
PBZ
Chomutov
Bajgar – Poch, Frollo, Husinecký, Kovár, Rykl, Jenček, Dominik Badinka, F. Döring – Spudich, Šugár, T. Šilar, Skrutek, Čech, Pavlák, Jan Rindoš
Zlín
Synek – Nábělek, Sýkora, Burian, Hoferek, Kráčalík – Broža, Tomeček, Ševčík, Horský, Mojžíš, Matúšů, Lavička

Branky a nahrávky

Chomutov
26. Spudich (Šilar)
Zlín
3. Broža, 8. Hoferek (Mojžíš, Horský)

Statistiky

Vyloučení
4:6
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
25:23
Diváci
87
Rozhodčí
Plachý – Goltsch, Bublová

Shrnutí

Do utkání mnohem lépe vstoupili Berani, jelikož už ve třetí minutě otevřel brankové konto večera Ondřej Brož, který z levého kruhu skóroval ránou do vzdálenější šibenice – 0:1. Zanedlouho šly oba celky do čtyř, většího prostoru na ledě využil po pohledné kombinaci Jan Hoferek střelou po ledě mezi betony Matyáše Bajgara – 0:2.

Zvýšit vedení mohl ve dvanácté minutě Ondřej Broža, svůj únik sám na gólmana ale neproměnil. Domácí maskovaný muž se blýskl i v dalších chvílích, kdy vychytal i s pomocí konstrukce třikrát Patrika Nábělka s Tomášem Ševčíkem.

Ve druhé části dostali Chomutovští možnost přesilové hry, kterou sice nevyužili, ale těsně po ní se nahození Tomáše Šilara vrátilo od zadního mantinelu před branku, odkud se nezmýlil Jan Spudich – 1:2. Vyrovnat mohl Jan Rindoš, ale po Skrutkově přihrávce před branku mu nevyšel bekhendový blafák.

I ve závěrečném dějství dostali Piráti přesilovku, tentokrát byl blízko gólu zadák Vojtěch Husinecký, ale z předbrankového prostoru trefil jenom betony Tomáše Synka. Definitivní tečku měl na holi Ondřej Broža, uháněl sám na brankáře, ale do bližšího horního rohu puk neprocpal. Domácí zkusili v závěru power-play, ale Berani si dobře hlídali modrou čáru. 

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.

Ohlasy trenérů

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Rychle jsme prohrávali 0:2, což je nešťastné. Z naší strany to nebyl vůbec špatný zápas, postupně jsme přebírali iniciativu v zápase, což jsme si i říkali, protože Zlín přijel ve dvanácti hráčích. Říkali jsme si, že to postupně budeme přebírat. Nadále se ale potýkáme s problémem, že neumíme dávat góly. To se potvrdilo v utkání a kvůli tomu jsme prohráli.“