DOROST - reportáž

Dorostenci stahovali manko, na úvod druhé části ale derby nesrovnali

Napsal 02.12.2021 Sabina Nováková
C h o m u t o v - V duchu regionálního derby se neslo první kolo druhá části Extraligy dorostu, v níž mladí Piráti hostili nedaleký Litvínov, který po úvodní třetině vedl o tři branky. Pro svěřence Kamila Koláčka s Angelem Krstevem takový stav neznamenal nic ztraceného, protože v prostřední části manko stáhli. Soupeř ale opět úřadoval a výraznější vedení měl znovu zpět. V závěrečné dvacetiminutovce Chomutovští dvojicí branek duel zdramatizovali. Na získání alespoň jednoho bodu jim už ale síly nestačily.
N1 čt 2.12.2021
4:5(0:3, 2:2, 2:0)
LIM
Perůtka – D. Svoboda, Pokorný, F. Hynek, Ibl, Žižka – Kokman, Klobouček, Stejskal, Grosskopf, Titlbach, Mišovic, Vaněk, Čihař
Litvínov
Tuhý – Souček, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček – Ščislák, Horský, Maštalířský, Liška, Bednařík, Raichl, Peroutka, Tůma, Čech

24. Titlbach (Čihař, F. Hynek), 27. Titlbach, 47. Grosskopf (Stejskal), 52. Titlbach (F. Hynek)
Litvínov
2. Tůma (Prokeš, Bednařík), 7. Dudáček (Raichl), 15. Peroutka (Tůma, Bystřický), 32. Čech (Maštalířský, Vyhlídal), 39. Ščislák (Tůma, Raichl)

3:4
0:1
0:0
27:42
Hrdlička – Bernard, Kučera

Necelé dvě minuty po úvodní siréně se radovala střídačka hostujících hráčů. Lukáš Tůma si podšitě položil brankáře Perůtku a poslal za jeho záda první gól zápasu – 0:1. Piráti se v následujících minutách po útočné stránce poněkud trápili. Vervě se tak podařilo podruhé projít domácí obranou a přelstít muže s maskou. V sedmé minutě se po ráně z mezikruží prosadil Petr Dudáček a navýšil litvínovský náskok na 2:0.

Ve druhé polovině třetiny to zkusil od modré Vyhlídal, Alexandr Perůtka byl ale tentokrát připraven. Do první výraznější akce se svěřenci Kamila Koláčka a Angela Krsteva dostali ve třinácté minutě. Puk v brankovišti, dorážka a tyčka: tak by se dala popsat situace, která se odehrávala před Davidem Tuhým. Patnáctá minuta přinesla vyloučení pro Piráty, z čehož nakonec potřetí těžil sok. Jan Peroutka po kombinaci s Jakubem Bednaříkem tečoval kotouč z brankoviště do prázdné chomutovské branky – 0:3.

Pár vteřin nato mohlo být vedení Litvínovských zase o něco vyšší. Po faulu jednoho z Pirátů se proti Perůtkovi rozjel Václav Raichl v rámci trestného střílení. Radostí vyvoleného hráče ale akce neskončila. Na závěr třetiny se domácí kádr dostal do výrazných šancí, i tentokrát ale chyběl kousek štěstí.

První minuty prostředního dějství si pro sebe ukořistili chomutovští dorostenci. Blafák v podání Adam Titlbacha tak skončil snížením manka – 1:3. Za necelou minutu ale došlo znovu na vyloučení, které však Piráti ustáli. Zanedlouho lovil z branky černou gumu litvínovský strážce svatyně. Adam Titlbach v sedmadvacáté minutě přidal druhou branku na chomutovské konto. Po neúspěšné akci dva na jednoho si střelec gólu sjel za branku a z pravého kruhu nakonec zakončil – 2:3.

Jméno Adama Titlbacha bylo skloňováno ještě několikrát během následujících minut. Nakonec ale kontrolu převzali Litvínovští, kteří si přivlastnili dvoubrankové vedení. Dominik Čech se dostal k vyraženému puku a využil zmatku v brankovišti – 2:4. Poslední slovo v rámci prostřední periody měli znovu hosté, když šibenicí nekompromisně zakončil Martin Ščislák – 2:5.

Dvacet vteřin ze závěrečné dvacetiminutovky stačilo hostujícímu celku na další drama. Dominik Čech měl k dispozici hned dvě gólové šance, naštěstí pro Piráty napoprvé minul a napodruhé zacinkala tyčka. Ke slovu se tak v sedmačtyřicáté minutě dostal David Grosskopf a úspěšně zamířil puk do horního rohu litvínovské svatyně – 3:5.

Zdramatizovat utkání se Chomutovu podařilo brankou ve dvaapadesáté minutě. Z obyčejné hole Adama Titlbacha se tak stala hůl hattricková. Poté, co jel proti Davidu Tuhému úplně sám, neměl jinou možnost, než puk poslat za brankovou čáru – 4:5. Jedenáct vteřin nato přišlo vůbec první hostující vyloučení a dusno v ROCKNET ARÉNĚ rostlo při dvouminutové chomutovské přesilovce pět na tři. Do příležitostí se dostali například František Hynek a Samuel Stejskal, ani oni se ale nestali důležitými muži zápasu. Po několika dalších vyloučeních se již utkání dohrálo za nezměněného stavu 4:5.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme v okleštěné sestavě odehráli s výjimkou první třetiny slušné utkání, ale chyběla síla zatlačit. Víceméně rozhodla první třetina, ve které nám soupeř nasázel tři branky a kdy jsme čekali, co s námi soupeř udělá. V prostřední a poslední části jsme hráli dobrý hokej a je škoda, že jsme to už nedotáhli.“

Jakub Petružálek (HC Verva Litvínov): „Jediná pozitivní věc z utkání je pro nás vítězství a konečný výsledek. Možná pak ještě první třetina, kdy kluci hráli to, co po nich chceme a to, co samotní hráči vědí, že funguje. Opět se nám ale opakovala situace jako v předešlých zápasech. Kluci zvládnou jednu periodu hrát, soustředit se na hru, potom bohužel z nějakého mně neznámého důvodu se nám do hry vkrade takové jejich sobectví, ega a podobně. Hráči začínají vymýšlet, čímž dáme vítr do plachet soupeři. Dopadá to pak tak, že soupeři nabídneme šanci, ten nás potrestá a je z toho zbytečné drama. Nakonec se klepeme, abychom ubránili přesilovou hru soupeře ve třech. Dojíždíme pořád na to samé, tím je nedisciplinovanost hráčů a to, že si tam každý chce udělat to svoje.“