DOROST - reportáž

Dorostenci skvěle srovnali, pak s Havířovem smolně padli

Napsala 11.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti prohráli v desátém kole nadstavby ELIOD extraligy dorostu proti Havířovu a třetí vítězství v roce 2020 nepřidali. Chomutov po celou dobu doháněl náskok soupeře, naposledy se mu to povedlo těsně před koncem, jenomže AZet v čase 59:13 uloupil tři body. Už v neděli si mohou místní mladíci spravit chuť, ve 12 hodin a 30 minut nastoupí na Přerov.
N10 so 11.1.2020
CHM
3:4(0:0, 0:2, 3:2)
HAV
Chomutov
Bajgar – Poch, J. Strážovský, Frollo, Perný, Kovár, Rykl, F. Döring – Spudich, P. Šugár, T. Šilar, Czingel, Vostiňák, Novotný, Pavlák, Ekrt
Havířov
Zlatnický – Wlodara, Kremnický, P. Kubíček, Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák, R. Kubíček – Csabi, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Belan

Branky a nahrávky

Chomutov
45. F. Döring (Czingel), 57. Vostiňák (T. Šilar, F. Döring), 58. Rykl (Spudich)
Havířov
34. Kremnický (Urbančík), 39. Becher (Bárta, Zmarzlák), 51. Pavlačka (Wlodara, Moškoř), 60. P. Kubíček (Becher)

Statistiky

Vyloučení
10:8
Využití
1:3
V oslabení
0:0
Střely na branku
18:27
Rozhodčí
Vidim – Bláha, Pěkný

Shrnutí

Piráti v úvodu nevyužili přesilovku, takže mohl udeřit Havířov, ale Pavel Makovec individuální akci zakončil jenom do gólmana. Úplně největší šanci prvního dějství měl v patnácté minutě Martin Pavlačka, jenž však po přihrávce zpoza branky trefil jenom tyčku domácí branky.  

Ani první polovina prostřední části příliš gólových šancí nepřinesla, takže se na úvodní zásah čekalo až do 34. minuty. Už po osmi vteřinách využil přesilovou hru Adam Kremnický, jenž díky clonícímu spoluhráči prostřelil všechno, co měl před sebou – 0:1.

Před koncem dějství usedli na trestnou lavici dva Piráti, což byla pro AZet velká šance na navýšení vedení. Také se to podařilo, nejprve sice zazvonila dvakrát chomutovská tyč, ale poté už snadnou situaci před prázdnou bránou vyřešil Ondřej Becher – 0:2.

Závěrečné dějství začalo další početní výhodou pro hosty, tentokrát však Martin Kubík osamocený na levém křídle neuspěl. O nulu připravil Štěpána Zlatnického chomutovský střelec se skvělou formou Filip Döring, ten v samostatném úniku nic nevymýšlel a snížil – 1:2.

V dalším průběhu si Chomutov nadále zahrával a nabízel soupeři spoustu šancí. Jenom díky hokejovému štěstí ze tří velkých možností inkasoval jedinkrát, když Martin Pavlačka udeřil z předbrankového prostoru – 1:3.

Zanedlouho přišla nejlepší chvíle Pirátů, během necelých sedmdesáti vteřin Jan Vostiňák z těsné blízkosti využil přesilovou hru a Josef Rykl ránou od modré čáry srovnal – 3:3. Ani to nebylo v základní hrací době vše, definitivní podobu výsledku dal Petr Kubíček, který tak v čase 59:13 vydřel v přesilovce tři body pro AZet – 3:4.

Ohlasy trenérů

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Myslím, že první třetina byla z obou stran docela špatná. Střel bylo opravdu málo, čemuž odpovídal i stav 0:0. V dalších dvou třetinách byl Havířov aktivnější a přestřílel nás, přestože jsme měli pasáže, kdy jsme do toho šlápli a vyrovnali jsme se mu. Ve třetí třetině jsme i trochu se štěstím srovnali skóre, ale bohužel na konci jsme nevyřešili dobře kotouč na mantinelu a vyhodili jsme ho. Hosté nás za to bohužel potrestali. I když vyhráli gólem těsně před koncem, vítězství si podle mého zasloužili.“

Tomáš Urbánek (HC AZ Havířov 2010): „Jsem rád, že jsme zvítězili, protože po šesti a půl hodinách v autobuse to pro nás nebylo jednoduché. Do zápasu jsme vstoupili dobře, zaslouženě jsme se dostali do vedení. I po kontaktním gólu domácích jsme si vytvářeli šance, ale trápily nás zakončení a jeho efektivita. Zbytečně jsme připustili drama. Nemůžeme ztratit vedení 3:1, které máme před koncem. Takový výpadek nás příště může stát body. I přesto jsme kluky pochválili, protože jsme spokojení s výkonem, který jsme tu předvedli.“