DOROST - reportáž

Dorostenci sice srovnali, ale v závěru vyrovnanou partii proti Motoru ztratili

Napsala 21.01.2023 Kateřina Kundertová
Piráti ve třetím domácím utkání v řadě přivítali České Budějovice, se kterými v rámci čtrnáctého kola nadstavby dorostenecké extraligy svedli vyrovnanou partii. Chomutovští nezachytili začátek a v podstatě celou hrací dobu dotahovali, což se jim povedlo pět minut před koncem, jenomže Motor ještě dvěma zásahy rozhodl a uloupil pod vrcholky Krušných hor tři body.
N14 so 21.1.2023
3:5(2:3, 0:0, 1:2)
CEM
Štěrba – T. Hynek, Pokorný, Švarc, Malý, Malcovský – Chládek, Patočka, Holejšovský, Grosskopf, F. Novák, Šilhan, Pospíšil, Halfar, Sochor, B. Novák, Kalvoda
Č. Budějovice
Schacherl – Matějka, Prušák, Šíma, Fábera, Gřegořek, Lukáš – Lukeš, Hoch, Humeník, Šimon, Pánek, Kretschmer, Aulický, Postl, Přibyl, Drančák

8. Kalvoda (Šilhan, Pospíšil), 19. F. Novák (T. Hynek, Grosskopf), 56. Patočka (Holejškovský)
1. Aulický (Drančák, Humeník), 6. Kretschmer (Humeník, Drančák), 11. Postl (Dračák), 59. Lukáš (Šíma, Drančák), 60. Hoch (Drančák, Humeník)

9:7
2:2
0:0
29:31
80
Žižka – Janíček, Sýkora

Lepší vstup do utkání měli hráči Motoru, které poslal už v úvodní minutě do vedení Vojtěch Aulický – 0:1. Za pár okamžiků snažení Pirátů vyústilo ve dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, což nakonec potrestal Jakub Kretschmer, i když jeho gól vzbudil kvůli hození kotouče do branky vášně – 0:2.

Rychlou reakci měl připravenou Matěj Kalvoda, který uspěl z dorážky díky důrazu do brankoviště – 1:2. Uběhlo sotva deset minut a ROCKNET ARÉNA viděla čtvrtou branku, o kterou se pohledným bekhendovým blafákem postaral Dominik Postl – 1:3. V závěru třetiny udeřil během druhé nabídnuté přesilovky Filip Novák, když z prostoru mezi kruhy zamířil přesně – 2:3.

Ve druhé třetině si oba celky zahrály zkrácenou přesilovku i ve čtyřech na obou stranách, ale žádná přesná trefa z toho nevzešla. Ta přišla až během další výhody o jednoho hráče v šestapadesáté minutě, kdy poprvé během hrací doby srovnal Matyáš Patočka – 3:3.

Úplný závěr patřil Českým Budějovicím, jelikož v čase 58:28 vstřelil vítěznou branku obránce Jakub Lukáš, na kterého za pár okamžiků v početní výhodě navázal ještě Štěpán Hoch – 3:5.