DOROST - reportáž

Dorostenci se nenastartovali ani proti Kladnu, ve druhé periodě pětkrát inkasovali

Napsal 29.09.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - Svěřenci Radka Šípa chtěli v utkání proti Kladnu přetrhnout šňůru nevydařených výsledků, ovšem ani tentokrát se jim to nepovedlo a prohráli 2:8. Ještě v polovině zápasu byl stav vyrovnaný, když se prosadil Filip Nastoupil. Jenomže poté přišly zbytečné fauly a individuální chyby v závěru druhé části. Rytíři tak odskočili na rozdíl čtyř branek a duel se už ve třetí periodě prakticky jen dohrával.
5.kolo čt 29.9.2022
2:8(0:1, 2:5, 0:2)
KLA
Štěrba (40. Hájek) – Ibl, Švarc, Malcovský, Malý, Snopek, Záhorec, Pokorný – Halfar, Kalvoda, Pospíšil – Novák, Grosskopf, Nastoupil – Chládek, O. Patočka, M. Patočka – Sochor
Kladno
Jordan – Šátek, Háž, Krása, Dörfl, Trojna, Svoboda – Pytlík, Hlaváček, Šíma – Blažek, Beran, Přibyl – Petřík, Sém, Daníček – Valuš, Kupčo

29. Nastoupil, 39. Chládek
Kladno
16. Blažek (Sém, Šíma), 30. Šíma (Šátek, Kupčo), 30. Kupčo (Hlaváček, Šátek), 38. Hlaváček (Šátek, Sém), 40. Přibyl (Daníček, Kupčo), 40. Šíma (Sém), 55. Hlaváček (Šíma, Valuš), 56. Daníček (Trojna)

6:7
0:3
1:0
25:32
70
Hacaperka – Tichý, Janíček

Úvodní minuty nabídli vyrovnanou partii, ovšem ani jedno mužstvo si dlouhou dobu nevypracovalo žádnou vážnější příležitost. Vše v šestnácté minutě přetrhali Kladenští, kteří využili zaváhání Davida Štěrby a otevřeli skóre zápasu! Střelou z pravého kruhu na první tyčku se prezentoval Vlastimil Blažek, jenž překvapil chomutovského brankáře – 0:1.

Ve dvaadvacáté minutě si sjel mezi kruhy Matyáš Patočka, který si našel ideální prostor ke střele. Jenomže Martin Jordan jeho tvrdý pokus zastavil. Až v čase 28:02 se Pirátům povedlo vyrovnat. Hostující obraně v oslabení upláchl Filip Nastoupil, jehož zakončení mířilo mezi brankářovy betony – 1:1. Jenomže po faulu Matyáše Malého hráli Středočeši ve dvojnásobné početní výhodě, kterou využili. Po střele od modré čáry se k odraženému puku dostal Petr Šíma, jenž po čtyřiaosmdesáti sekundách poslal Rytíře zpátky do vedení – 1:2.

Ačkoliv svěřenci Radka Šípa byli už ve čtyřech, tak za další pětatřicet vteřin už prohrávali o dvě trefy. Efektivitu Kladna v přesilových hrách podtrhl Jiří Kupčo, jenž si počkal na Hlaváčkovu přihrávku přes osu a střelou z první nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout – 1:3. Nedisciplinovanost Matyáše Malého stála Chomutov další inkasovanou branku. V početní výhodě se od modré čáry napřáhl Ondřej Šátek, do jehož pokusu vložil před brankou hůl Ondřej Hlaváček1:4.

O půl minuty později vypíchl soupeři černou gumu Josef Chládek, který tak uháněl sám na brankáře a kolem jeho levého betonu zařídil snížení – 2:4. V poslední minutě druhé periody byli Piráti hodně nekoncentrovaní. Nejprve dní otevřených dveří využil individuální akcí Alexandr Přibyl, na něhož o jedenáct vteřin poté navázal Petr Šíma. Kladenský útočník si na bruslil před branku a podél Davida Štěrby se prosadil podruhé v duelu – 2:6.

O druhé přestávce udělal Chomutov změnu v brankovišti, Davida Štěrbu nahradil Jakub Hájek. V úvodní desetiminutovce závěrečné třetiny nabídlo Kladno Pirátům dvě početní výhody. Avšak domácí hráči ani jednou neuspěli. A jak to tak v hokeji bývá, udeřili právě Středočeši. Ondřej Hlaváček se na modré čáře zbavil obránce a zprava zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2:7. V čase 55:55 pak uzavřel skóre zápasu Marek Daníček, jenž z levé strany postupoval sám na branku Chomutova a zblízka propálil náhradního gólmana.