DOROST - reportáž

Dorostenci rozstříleli kladenské PZ i podruhé

Napsala 16.10.2021 Kateřina Kundertová
K l a d n o / C h o m u t o v - Piráti sehráli desáté kolo dorostenecké extraligy proti kladenskému PZtku, které stejně jako v předchozím vzájemném zápase pustili k jedinému gólu. Ofenzivní řady Chomutova se činily – přestřílely svého soka 63:10 na střely a desetkrát zamířily do černého. Bilanci dvou gólů a jedné asistence zapsali Dorčo Dautovský a Tomáš Kokman.
10.kolo so 16.10.2021
PZK
1:10(0:0, 1:4, 0:6)
PZ Kladno
Menc – Krejča, Darsa, Frýda, Trojna, Kollmann – Přibyl, Vančura, Sojka, Suk, Reckziegel, Šabada, Sém, Hasman, Toman
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, Záhorec, Hynek, Igl, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař

PZ Kladno
32. Suk (Darsa)
21. Klobouček (Čihař, Hynek), 23. Kokman (Žižka), 27. Daniel Badinka (Hynek), 32. Stejskal (D. Svoboda), 43. Pospíšil (Kokman), 46. Dautovský (Žižka, Pospíšil), 47. Čihař (Dautovský), 48. Vondrášek (Záhorec, Mišovic), 53. Dautovský (Hynek), 57. Kokman (Pospíšil)

D. Svoboda (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Úvodní třetina utkání se nesla ve vyrovnaném duchu, kdy kralovali brankáři – domácí Samuel Menc a chomutovský Alexandr Perůtka. Změnu ve skóre v první části nepřinesly ani zkrácené přesilovky obou soupeřů a hra ve čtyřech na obou stranách.

Jelikož se domácí opozdili v kabině a do druhé třetiny nastoupili se zpožděním, dostali dvouminutový trest. Piráti přesilovku pět na tři využili zásluhou úvodního gólu Šimona Kloboučka. Vedení odšpuntovalo ofenzivní snažení svěřenců Kamila Koláčka.

Do poloviny hrací doby se prosadili Tomáš Kokman a Daniel Badinka. Jediná branka domácích přišla ve dvaatřicáté minutě, když čisté konto pirátskému maskovanému muži sebral Adam Suk – 1:3. Větší nadechnutí Kladenských nepřišlo, jelikož hned za osm vteřin skóroval Samuel Stejskal.

Ve stejném duchu se pokračovalo i během závěrečného dějství, kdy pozici druhého nejlepšího střelce týmu potvrdil Jaroslav Pospíšil. Zanedlouho vstřelil premiérový gól v dresu Chomutova Dorčo Dautovský, jenž zanedlouho udeřil i ve vlastním oslabení. Mezi tím však rozšířili své bodové konto Vojtěch Čihař a Robin Vondrášek. Finální podobu výsledku dal Tomáš Kokman, jenž využil početní výhodu a trefil desítku – 1:10.