DOROST - reportáž

Dorostenci rozdrtili Hvězdu a vyhráli i druhé pražské utkání

Napsal 21.09.2019 David Panuška
P r a h a / C h o m u t o v - Pirátský dorost se po cenném skalpu pražské Sparty vrátil do hlavního města ke čtvrtému kolu ELIOD extraligy. Nyní čekala Hvězda, které se na startu sezóny moc nedaří. Piráti rozhodli již v první třetině, kde zářil Dominik Pavlák. Piráti nakonec rozvlnili síť devětkrát a odvezli si tři body.
4.kolo so 21.9.2019
HVP
0:9(0:4, 0:3, 0:2)
CHM
Hvězda Praha
Sluka – Procházka, Adam, Sýkora, Vojta, Hron, M. Kubas – Helikar, Zajíc, Jurák, Borodenko, Švadlák, Srb, Jelínek, Náhončík, Štefko, L. Kulich
Chomutov
Malant – Poch, Frollo, Perný, M. Pöschl, Rykl, Döring – Spudich, L. Koblížek, Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt

Branky a nahrávky

Hvězda Praha
Chomutov
5. Pavlák (Ekrt, Perný), 7. Pavlák (T. Svoboda), 12. Spudich (Pavlák), 17. L. Koblížek (Pavlák), 25. T. Svoboda (Döring, M. Pöschl), 34. Döring (T. Svoboda, M. Pöschl), 40. Jiří Kulich (Čech, Poch), 43. Vostiňák (Šugár, 60. Jiří Kulich (Ekrt)

Statistiky

Vyloučení
9:7
Využití
0:3
V oslabení
0:1
Rozhodčí
Šmika – Gregar, Hána

Shrnutí

Piráti vstoupili do utkání brzkým vyloučením, ale to stav nikterak nezměnilo. Nová posila dorostu Dominik Pavlák totiž dal během necelých dvou minut dvě branky, které bylo jeho prvními v ELIOD extralize. Do konce třetiny se pak prosadili ještě Lukáš Koblížek a také Jan Spudich, který se trefil ve vlastním oslabení. Po první třetině byl tak stav jednoznačný.

I přes velký počet vyloučení ale Piráti nadále drželi čisté konto a přidávali branky. V prostřední části navýšili už tak vysoké vedení Tadeáš Svoboda, Filip Döring a Jiří Kulich.

Poslední třetina pak nabídla nejmenší počet branek, Piráti se radovali dvakrát a jejich gólový účet se zastavil před potupnou desítkou. Lukáš Malant zapsal první čisté konto v sezóně, Jan Vostiňák dal osmou branku a gólový účet zakončil produktivní Jiří Kulich.

Ohlasy trenérů

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme výborně vstoupili a dali góly, což de facto rozhodlo o osudu utkání. Jsme rádi, že jsme neinkasovali a přidali jsme i další góly. Zatím produktivita neleží na jedné lajně, s čímž jsme moc spokojení. Je dobře, že to máme rozložené.“