DOROST - reportáž

Dorostenci první derby sezóny nezvládli, v Litvínově nedali ani branku

Napsal 05.10.2019 David Panuška
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Dorostu se v posledních duelech moc nedaří, což chtěli svěřenci trenérů Jíry a Koláčka napravit v nedalekém Litvínově, kde Piráty čekal druhý celek tabulky. Bez kapitána Tadeáše Svobody se ale dorostu nepovedlo vstřelit ani branku, pouze tři inkasovat.
8.kolo so 5.10.2019
LIM
3:0(0:0, 1:0, 2:0)
Litvínov
Ešler – Minařík, Werner, Hynek, Martínek, Hocelík, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Kočárek, Vopat, Postl, Iljuk, Brouček, Špaček, Krocker, Skuhrovec
Malant – Poch, Frollo, Perný, Rusín, Kovár, M. Černý, M. Pöschl, R. Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, Novotný, Jiří Kulich, Čech, Vostiňák, Pavlák, Jan Rindoš

Litvínov
32. Skuhrovec (Vopat, Werner), 43. Vopat (Martínek, Vocelík), 51. Špaček (Vopat, Hora)

3:5
1:0
0:0
28:19
105
Knapík – Holanda, Kába

Derby v Litvínově před stovkou fanoušků dlouho nenabízelo góly, v první třetině byly k vidění pouze tresty. Přesilovku si zkusili domácí i hosté, ale v prvních dvaceti minutách ani jedna branka nepadla. Rozhodující trefa přišla necelé dvě minuty po uplynutí poloviny duelu, kdy skóroval David Skuhrovec – 1:0. Piráti ve zbytku třetiny měli k dispozici další dvě početní výhody, ale ani tentokráte z toho gól nebyl.

Na startu poslední dvacetiminutovky fauloval Ondřej Čech a Jan Vopat jeho provinění potrestal druhým zásahem do chomutovské branky – 2:0. Dvougólový náskok byl pro Chemiky již bezpečným, Jiří Špaček navíc vedení navýšil třetím zásahem duelu – 3:0. Alespoň čestnou branku mohl po faulu Jana Vopata vstřelit Dominik Perný z trestného střílení, Josef Ešler ovšem čisté konto uhájil a Piráti padli potřetí v řadě.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Dva zraněné stabilní členy sestavy nahradili kluci z Kadaně, která je v této sezóně naším béčkem. Nezačali jsme špatně, první třetina se nám docela povedla a byli jsme i maličko aktivnější. Ve druhé třetině jsme bohužel inkasovali a po gólu naše hra polevila. Znovu jsme měli problémy se zakončení, těžším soupeřům dáváme góly obtížně. Nicméně úplně špatný zápas to z naší strany nebyl.“