DOROST - reportáž

Dorostenci prohráli v prodloužení a vezou z Litvínova bod

Napsala 18.11.2021 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k patnáctému kolu dorostenecké extraligy do Litvínova, kde během dvou dnů sehráli druhé derby. Po domácím vítězství urvali na ledě soupeřů bod, když prohráli v posledních vteřinách prodloužení. Chomutov má jeden den volna a v sobotu pokračuje opět na domácím ledě proti Plzni.
15.kolo čt 18.11.2021
LIM
4:3p(1:1, 2:1, 0:1)
Litvínov
Tuhý – Vyhlídal, Síč, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Soušek, Kladivo – Čech, Maštalířský, Šprynar, Tůma, Peroutka, Bednařík, Horský, Raichl, Ščislák, Liška
Štěrba – Dominik Badinka, Svoboda, Hynek, Pašek, Záhorec – Daniel Badinka, Mišovic, Stejskal, Klobouček, Titlbach, Pospíšil, Kokman, Dautovský, Vondrášek, Čiha

Litvínov
10. Čech (Maštalířský, Síč), 31. Maštalířský (Vyhlídal, Šprynar), 33. Šprynar (Maštalířský, Čech), 65. Čech (Vyhlídal)
9. Dominik Badinka (Mišovic, Daniel Badinka), 26. Titlbach (Pospíšil), 47. Stejskal

3:3
0:1
0:0
46:29
121
Hlinka – Povová, Votrubec

Piráti měli vstup do utkání usnadněný dvěma po sobě jdoucími přesilovkami, z nichž využili tu druhou díky trefě Dominika Badinky – 0:1. Za minutu bylo srovnáno, když se v desáté minutě prosadil Dominik Čech – 1:1. Litvínov nabídku početní výhody a možnost na otočení průběhu odmítl.

Ve druhé tetině se opět jako první prosadili Chomutovští, když střeleckou formu potvrdil Adam Titlbach, jenž opět poslal svůj tým do drobného vedení – 1:2. Před polovinou základní hrací doby šli Piráti do čtyř a těsně po návratu vyloučeného srovnal Matěj Maštalířský, na něhož za čtyřiasedmdesát vteřin navázal Jan Šprynar – 3:2.

V závěrečném dějství se svěřenci Kamila Koláčka dočkali srovnání, když se během sedmačtyřicáté minuty prosadil Samuel Stejskal – 3:3. V dalším průběhu si oba celky vyzkoušely početní výhodu, ale skóre už se do sirény nezměnilo.

V prodloužení Robin Vondřáček fauloval soupeře v úniku, takže rozhodčí nařídili trestné střílení, toho se ujal Jakub Bednařík, jenž nevyzrál na Davida Štěrbu. V závěru nastavení rozhodl o výhře domácích Dominik Čech – 4:3 pp.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Byl to pěkný zápas, do kterého se nepřenesly emoce z předchozího dno, což bylo dobře. Bohužel jsme dali o gól míň. Domácí si podle mého bod navíc zasloužili, protože byli o trochu lepší. My jsme taky hráli dobře, i přes porážku nemám, co bych klukům vytknul.“