Dorostenci prohráli v Olomouci a jsou stále bez bodu

Napsal 12.09.2008 Ondřej Kubát
O l o m o u c - Ani třetí kolo dorostenecké extraligy nepřineslo chomutovským mladíkům kýžený úspěch a s ním i první bodový zisk. Na ledě Olomouce prohráli 2:3. Hanáci vstoupili do utkání lépe, už po třech minutách vedli o dva góly. Severočeši dokázali odpovědět a dvěma brankami Kloučka a Bauera srovnali. Poslední slovo ovšem patřilo Olomouci, která nakonec díky brance Husáka z úvodu třetího dějství vybojovala důležité vítězství.
3.kolo pá 12.9.2008
OLO
3:2(2:1, 0:1, 1:0)
Olomouc
Motáň - Škůrek, Němec, Jergl (A), Hlídek, Dufka, Kvapil, Brandýs - Kebza, Kunce, Novotný, Konečný, Husák (A), Zítka, Zona, Koutský, Boček, Koryčanský, Lehečka (C), Machala. Trenér: Jaroslav Stuchlík.
Příhoda - Havel, Andres, Škrdle (C), Čížek, Kolář, Fiala - Procházka, Růžička, Tuček, Bauer, Megela, Hučko, Šaržík, Chytrý (A), Kotous, Klouček (A). Trenér: Pavel Táborský.

V samotném úvodu jakoby hráči Chomutova byli svými myšlenkami ještě na cestě. Už po patnácti vteřinách totiž otevřel skóre dorážkou z bezprostřední blízkosti domácí Jakub Lehečka. Uběhly jen dvě minuty a Kohouti se radovali podruhé. Po ukázkovém přečíslení dvou na jednoho se po asistenci kapitána Lehečky prosadil Pavel Zona. "My do hlav hráčů nevidíme, ale určitě tam něco bylo. Měli jsme společnou přípravu, z mého pohledu jsme nic nepodcenili. Podcenili to ti kluci," vyjádřil se k nepovedenému úvodu trenér Chomutova Pavel Táborský.

S přibývajícím časem však iniciativu přebíral postupně Chomutov. Pomohlo mu k tomu i několik přesilových her. Severočechům se před brankou soupeře dařilo vytvářet doslova peklo, gól ovšem nepadl. Naopak v desáté minutě mohl ve vlastním oslabení přidat třetí branku Hanáků Husák, ale jeho brejk skvěle vychytal gólman Příhoda.

Hosté se dočkali až těsně před první sirénou. Bauer vyslal kupředu Davida Kloučka, ten se prosadil přes nedůrazného obránce Němce a z brejku snížil na 1:2. Od té doby byl Chomutov hokejovější a vytvářel si i více šancí.

V šestadvacáté minutě dostal ideální přihrávku mezi obránce domácí Brandýs, svým blafákem však trefil pouze spojnici břevna a tyčky kasy Příhody. V době, kdy se utkání přehouplo do své druhé poloviny, se hosté dočkali vyrovnání. Kolář vypálil od modré, touš se od zadního mantinelu odrazil před branku, kde stál Petr Bauer. Ten z bezprostřední blízkosti zakončil.

Následně měla Olomouc více než minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, ale nevyužila ji. Hra se přelévala ze strany na stranu, obě mužstva si vytvořila několik nadějných příležitostí ke skórování, nicméně stav zůstal do konce druhé dvacetiminutovky nezměněn.

Úvod třetí třetiny se Chomutovu podobně jako na začátek celého duelu nevydařil. Uběhlo totiž jen pětačtyřicet vteřin od buly ve středovém kruhu a Stanislav Husák proměnil bekhendovým blafákem svůj samostatný únik – 3:2. Hosté následně vrhli všechny síly do útoku. Jejich tlak byl čím dál silnější. Olomoucká defenziva však pracovala bezchybně.

V poslední minutě si domácí i hosté vzali oddechový čas. Chomutov vyzkoušel hru se šesti hráči v poli bez brankáře jen posledních 16 vteřin. Hanáci závěr i přes jedno vyloučení zvládli. Chomutov doplatil především na nevydařený úvod a také na bídnou koncovku. I proto zůstává v tabulce bez bodu. "Když člověk moc chce, tak to potom nejde. My máme strašně moc šancí na jeden gól, máme velké problémy s koncovkou. To je naše slabina," nebyl spokojen kouč Táborský po zápase.

Jaroslav Stuchlík (trenér Olomouce): Určitě je pro naši psychiku důležité, že máme první tři body, protože doma se soupeři jako je Chomutov bychom měli vyhrávat. Je to soupeř zhruba na naši úrovni. Ovšem ten průběh utkání nám hrál do karet. Rychle jsme šli do vedení 2:0, ale místo toho abychom hráli chytře, zavřeli to a čekali na chyby soupeře tak si kluci chtěli dát ještě každý gól. Zapomněli jsme bránit, výsledkem bylo vyrovnání a strach o výsledek až do konce. Doufejme, že ty chyby budou pro nás ponaučením do dalších zápasů.

Pavel Táborský (trenér Chomutova): My jsme si to dnes prohráli za první třetinu, za první dvě a půl minuty. Potom jsme už neměli sílu to otočit. Blahopřeji Olomouci k tomuto výkonu.