DOROST - reportáž

Dorostenci prohráli potřetí v řadě, tentokrát nestačili na Havlíčkův Brod

Napsal 24.02.2023 Tadeáš Kožený
Piráti v rámci devatenáctého kola dorostenecké extraligy zajížděli k důležitému zápasu do Havlíčkova Brodu. Oba celky hrály v první třetině ze zabezpečené obrany. Od druhého dějiství ale domácí odskočili až na rozdíl dvou gólů. V závěrečné třetině se Piráti ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale naopak inkasovali ještě další tři góly a odváží si tak vysokou porážku 7:3.
N19 pá 24.2.2023
BHB
7:3(1:1, 3:1, 3:1)
Havl. Brod
Račan – Mrtka, L. Kachlíř, Adam, Ondruš, Danyljuk, Konvalina – Koubek, Křížek, Nový – Hospodka, Adamec, Kraučuk – Chromý, Frühbauer, Kozlík – Teml
Štěrba – Holejšovský, Švarc, Malcovský, Malý, Ibl, Hynek – F. Novák, Bečvář, Kalvoda, Sochor, Pospíšil, Nastoupil, B. Novák, Grosskopf, Patočka, Chládek, Šilhan

Havl. Brod
18. Křížek, 31. Mrtka (Koubek, Kachlíř), 33. Nový (Křížek, Kachlíř), 34. Koubek (Křížek, Kachlíř), 58. Křížek (Koubek, Mrtka), 59. Frühbauer (Adam, Ondruš), 60. Nový (Mrtka, Koubek)
12. Bečvář (Ibl), 38. Kalvoda (Ibl), 46. Pospíšil (Malý)

3:2
0:0
0:0
27:31
159
Matoušek - Polák, Augusta

Oba týmy vstoupily do úvodních minut ze zabezpečených obran, nicméně více střeleckých příležitostí si vytvořil Havlíčkův Brod. Piráty podržel spolehlivými zákroky Štěrba. Chomutov se dostal do zápasu první přesilovou hrou, ve které zle zatápěl obraně Bruslařů, ale ta si s pomocí Račana poradila. Severočeši nevyužili početní výhodu, ale měli herně navrch, což resultovalo v první gól utkání. Ve dvanácté minutě narazil Ibl puk Vojtěchu Bečvářovi, který zblízkosti propálil domácího gólmana pod víko - 0:1. Havlíčkův Brod vyrovnal o pět minut později, když potrestal chybu hostujícího celku v rozehrávce. Puku se ujal Patrik Křížek, který obehrál obránce a zasunul puk k pravé tyči Štěrbovy klece - 1:1. Chomutov si mohl do konce třetiny vzít vedení zpět, ale Pospíšila vychytal Račan. Maskovaný muž Bruslařů potom zmrazil pokus Šilhana a následná dorážka Kalvody skončila na brankové konstrukci.

Obrázek hry se ve druhé třetině takřka nezměnil, Bruslaře mohl poslat do vedení Koubek, ten ale netrefil puk k levé tyčce. Oba týmy si potom zahrály přesilové hry, ale ani jedna početní výhoda nezměnila stav skóre. Vše přišlo po polovině zápasu, a to v čase 30:50, kdy se Havlíčkův Brod dostal do vedení. Patrik Mrtka nenápadnou střelou vymetl pavučiny v pravém horním rohu - 2:1. Bruslaři se potom trefili dvakrát během 38 sekund. Na 3:1 zvyšoval pohotovou tečí na brankovišti Lukáš Nový. Za pár okamžiků navýšil vedení křižnou střelou k levé tyči Tadeáš Koubek - 4:1. Piráti si potom vzali čas na poradu, která jim pomohla k utlumení tlaku Havlíčkova Brodu. Chomutov se docvakl na rozdíl dvou gólů ve 38. minutě, kdy Račanovu minelu potrestal Matěj Kalvoda - 4:2.

Třetí třetina nabídla pořádné drama, když šli Piráti ve 46. minutě do kontaktu. Jaroslav Pospíšil projel obranou Havlíčkova Brodu a zasunul puk mezi betony - 4:3. Severočeši mohli vyrovnat v přesilové hře, jenže Kalvoda neměl potřebný klid na hokejce. S koncem zápasu dostávala hra spád, což vyústilo ve tři branky. V čase 57:45 tečoval Koubkovu střelu od modré šikovně za záda gólmana Patrik Křížek - 5:3. O osmadvacet sekund později potrestal power play hostů Jan Frühbauer - 6:3. Bruslaři dorazili Chomutov sedmou brankou, kterou dal z nájezdu mezi betony Štěrby Lukáš Nový - 7:3. Po závěrečné siréně se strhla potyčka, kterou vyprovokoval nesmyslným faulem Chládek, jenž špičkou hole píchl Koubka do kolene. Bruslaři nadále živí naději na záchranu v nejvyšší soutěži.