DOROST - reportáž

Dorostenci předvedli na Slavii obrat ve třetí třetině, rozhodl Döring

Napsal 14.12.2019 Marcel Holl, Jakub Slunečko
P r a h a / C h o m u t o v - V šestém kole skupiny o pořadí v play-ff ELIOD extraligy cestalovali pirátští dorostenci na led pražské Slavie. Ta vedla v zápase již 3:1, avšak svěřenci trenéra Jíry předvedli v poslední dvacetiminutovce skvělý obrat, který zakončila trefa Filipa Döringa minutu před koncem základní hrací doby.
N6 so 14.12.2019
SLA
3:4(1:0, 2:1, 0:3)
Slavia
Volevecký – Hrdlička, Stejskal, Svoboda, Weitz, Dráb, Palát, Kluch – Vlasák, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann, Štancl.
Bajgar – J. Strážovský, Frollo, Perný, Husinecký, Badinka, Döring – Spudich, Koblížek, Šugár, Šilar, Vostiňák, Čech, Mišovic, Novotný, Czingel, Pavlák, Ekrt, Rindoš.

Slavia
12. Stejskal (Hofmann, Malínek), 36. Štancl (Vlasák, Hamršmíd), 40. Vlasák (Dráb, Kluch).
23. Ekrt, 43. Čech, 50. Pavlák (Vostiňák, Koblížek), 59. Döring (Novotný, Pavlák).

3:7
1:1
0:0
32:25
32
Červenka – Hána, Kučera
Koblížek (Chomutov) na 10 minut za nesportovní chování.

Slavia vstoupila do utkání v pozici favorita, protože Piráti do soboty ještě v nadstavbě nevyhráli. Začátek byl ale vyrovnaný a teprve ve 12. minutě se prosadil Jiří Stejskal, který si po chybě gólmana najel před branku a tvrdou střelou poslal Slavii do vedení.

Slavia pak mohla vedení navýšit, ale neuspěla. A tak po přestávce hosté srovnali. Ve 23. minutě se z ničeho nic dostal k dorážce Lukáš Novotný, a protože byl úplně sám před prázdnou brankou, neměl problém kotouč uklidit do klece.

Následně hosté poprvé v zápase domácí hráče pořádně zatlačili. Byla z toho sprcha střel na domácího brankáře Voleveckého, který ale těžké chvilky přečkal. Slavia se probrala v přesilovce, ve které měl tutovku Novák, ale poloprázdnou branku minul.

Domácí si tak vzali zpět vedení až v 36. minutě. Vlasák hezky prokličkoval mezi beky a posunul puk na Jakuba Štancla. Ten to udělal taktéž parádně a zavěsil přesně pod víko.

Když už to vypadalo, že Slavia půjde do šaten s těsným vedení, dostali domácí v čase 39:50 přesilovku. Vytvořili si během chvilky velký tlak a pouhou sekundu před přestávkou zvýšil na 3:1 dorážkou Marek Vlasák.

Na hosty ale pomyslný gól do šatny tolik stop nenechal. Hned po přestávce se totiž Piráti vydali aktivně do útoku a po dvou minutách dostali trestné střílení po faulu domácího Weitze. Ondřej Čech nájezd provedl parádně a poslal puk ke vzdálenější tyči – 2:3 z pohledu hostů.

Slavia znervozněla. Ale pak se vrhla znovu do útoku. Skvělou šanci měl v samostatném nájezdu Štancl, ale neuspěl. Ještě větší tutovku měl v 50. minutě Vlasák, který mohl poslat kotouč v přesilovce do prázdné branky, ale trefil jen tyč!

A pár sekund nato drama pokračovalo. Hned po tutovce Vlasáka se totiž dopředu vydali hosté. Ne příliš nebezpečná střela se šťastně odrazila přesně k nehlídanému Dominiku Pavlákovi a ten už jen posunul puk do prázdné – 3:3.

Pro Slavii to byl velký šok. Ten největší ale přišel až minutu před koncem zápasu. Když už to totiž vypadalo na dělbu bodů, nenápadně z pravého kruhu vypálil Filip Döring a střela zapadla přesně k zadní tyči.

Domácí byli velice blízko třem bodům, ale nakonec na ně po porážce 3:4 nezbyl ani jeden. Naopak Piráti po závěrečné siréně propukli v obrovskou radost.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): „Když vedeme 3:1 po druhé třetině a pak 3:4 prohrajeme, tak to pro nás musí být zklamání. Klukům ale nemůžu nic vytknout. Bojovali. Rozhodlo, když jsme v přesilovce netrefili prázdnou bránu. Následně oni po naší chybě srovnali a nakonec dali pro nás smolný gól na 4:3. Porážka mrzí, ale výkonem nejsem zklamaný. Několik hráčů nám chybí, zbylí kluci podali bojovný výkon. Mrzí mě, že jsme nepotvrdili tři body z Varů, ale je to boj a rozhodují chybičky, jak se dnes ukázalo. To ale k tomu patří. Neděláme z toho tragédii a do dalších zápasů jdeme s tím, že chceme zase vyhrávat.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „První třetina byla vyrovnaná. Pak nás Slavia ve druhé třetině přehrávala a my jsme se stáhli na tři útoky. V poslední třetině jsme byli lepší a se štěstím se nám podařilo vyhrát. Nikdo nechce pořád prohrávat. Jsme rádi, že jsme to konečně prolomili. Kluky by to mohlo nastartovat i do tréninku a snad bude v týmu lepší atmosféra.“