DOROST - reportáž

Dorostenci podlehli Liberci, ani třináct početních výhod jim k vítězství nestačilo

Napsal 28.11.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V úvodním kole O pořadí v play-off ELIOD extraligy dorostu nestačili Piráti na Liberec, s nímž prohráli 2:4. Na začátku druhé periody vedli Bílí Tygři už o tři zásahy a cestu za vítězstvím si už pohlídali. Kouzlo hostujícího brankáře odčarovali Chomutovští až v posledních jedenácti minutách základní hrací doby, když alespoň snížili Jan Spudich a Jiří Kulich.
N1 čt 28.11.2019
2:4(0:1, 0:2, 2:1)
LIB
Malant – Poch, Frollo, Perný, Kovár, Pöschl, Döring – Spudich, L. Koblížek, Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Skrutek, J. Rindoš
Liberec
Krátký – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Putz, Vodlan, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek, Rossmy, Gajda.

50. Spudich (Perný, Jiří Kulich), 55. Jiří Kulich (T. Svoboda, Pavlák)
Liberec
14. Plos (Gajda), 23. Rossmy, 24. Vodlan (Böhm, Leden), 51. Vodlan (Putz, Böhm)

7:13
1:0
0:0
38:34
69
Domský – Bláha, Pěkný

Na úvodní šanci zápasu se čekalo pouze sedmaosmdesát vteřin, kdy se před chomutovskou brankou vytvořila skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Luka Vodlan, který zblízka neuspěl. V sedmé minutě to byli znovu Liberečtí, kteří mohli strhnout vedení na svou stranu. Na levém kruhu se nacházel Petr Gajda, kterého výborným zákrokem vychytal Lukáš Malant. O čtyři minuty později převzal mezi kruhy kotouč Jan Spudich, jehož svižná rána skončila na vyrážečce hostujícího brankáře.

Na světelné kostce byl zapsán čas 13:19, když se skóre duelu poprvé hnulo. Do samostatného úniku si najel Lukáš Plos, který procedil kotouč za brankovou čáru. Pirátský gólman totiž zakončení neudržel v lapačce - 0:1. V závěru první dvacetiminutovky se pokusem z pravého kruhu pro vhazování prezentoval Luka Voldan. Ten na nic nečekal, ovšem nasměřoval černou gumu do spojnice tyčí.

Nástup do další části hry se celku z pod vrcholků Krušných hor nevyvedl. Nejprve inkasoval ve třiadvacáté minutě, kdy chyby v obraně využil Bennet Rossmy, jenž po bekhendové kličce našel mezeru mezi Malantovými betony - 0:2. O půl minuty později se Bílí Tygří radovali znovu. V předbrankovém prostoru se nacházel šikovný Luka Vodlan, jehož teč zapadla k levé tyči - 0:3. Tři minuty po polovině utkání mohl snížit Jiří Kulich, který vyzval ke skórování Jana Spudicha. Chomutovský útočník v jasné pozici netrefil odkrytou část branky.

V závěru prostřední periody jel ještě sám na libereckého brankáře Lukáš Novotný, ovšem po nadějné akci nepřekonal Čeňka Krátkého. Hned po vhození úvodní bule v poslední dvacetiminutovce se na pravém kruhu ocitl Mikuláš Jenčovský, jehož zakončení z jedné skončilo na Lukáši Malantovi. Až v padesáté minutě Piráti odčarovali kouzlo hostujícího brankáře. Kotouč po Kulichově střele si u pravé tyče našel Jan Spudich, jenž jen doslova docpal za brankovou čáru - 1:3.

Ovšem o minutu později už to bylo znovu o tři branky! Chomutovský gólman vyrazil nahození od modré čáry před sebe. Do nebezpečného prostoru si najel Luka Vodlan, jenž se z otočky nemýlil - 1:4. Psal se začátek pětapadesáté minuty, Svobodův pokus byl Čeňkem Krátkým vyražen mezi kruhy, kde se nacházel pohotový Jiří Kulich - 2:4. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou se sami na brankáře Tygrů vydali Jiří Kulich a Tomáš Skrutek. První jmenovaný mohl vystřelit, ale místo toho volil přihrávku, což spoluhráč úplně nečekal a hostující svatyni přestřelil.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Chceme v této nadstavbové skupině vyhrávat, ale je zase super zahrát si proti kvalitním soupeřům. Liberec byl dobrým soupeřem, oproti nám trochu agresivnější, více chtěli a bruslili. Chtěli jsme hrát na čtyři útoky, ale od třetí třetiny jsme to zredukovali na tři. Hra se srovnala a poté jsme byli vyrovnaným soupeřem. “

Richard Lobo (TJ Bílí Tygři Liberec): „Bylo to hodně divoké utkání. Hrálo se nahoru dolů a jezdilo se na jednu a druhou bránu, v podstatě sami hráči. Brankáři si na obou stranách zachytali, naštěstí pro nás se šťastným koncem. Zaplaťpánbůh za tři body, divákům se to muselo líbit.“