DOROST - reportáž

Dorostenci odvrátili první „mečbol“ Tábora, po osmi vteřinách prodloužení rozhodl Holejšovský

Napsal 13.03.2023 Michal Luxa
Po nezdaru pirátské kocábky v ROCKNET ARÉNĚ se série za stavu 0:2 na zápasy přesunula na jih Čech. Chomutovští ve třetím souboji zdárně odvrátili pád, když Tábor přehráli 3:2 po prodloužení. Severočeši v duelu vždy vedli, ovšem v sedmapadesáté minutě znovu srovnal Jan Hlavín. Souboj tak šel do nastaveného času, který už po osmi vteřinách ukončil Petr Holejšovský. Svěřenci Radka Šípa úspěšně odvrátili první mečbol soupeře a oddálili možný konec sezóny. Série o účast v baráži tak bude pokračovat také v úterý.
PDOWN3 po 13.3.2023
HTA
2:3p(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Tábor
Šrámek — Honzík, Mašek, Bačo, Jaroš, Bouška, Šťastný, Céza — Hlavín, Křepelka, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan
J. Hájek — T. Hynek, Švarc, Holejšovský, Malý, Ibl, Malcovský, Záhorec — Chládek, Grosskopf, B. Novák, Vaněk, Nastoupil, J. Pospíšil, Halfar, Bečvář, Sochor, Kalvoda

Tábor
29. Šťastný (Mohyla, Němeček), 57. Hlavín (Dohnal)

Čuňočka, Mejzlík - Roupec, Kučera

Na první trefu zápasu se čekalo až do sedmnácté minuty, kdy se od modré čáry napřáhl David Grosskopf. Jeho pokus jen před sebe vyrazil Ondřej Šrámek, a tak s bekhendovou dorážkou přispěchal Tadeáš Hynek – 0:1. V čase 28:56 se Táboru povedlo vyrovnat! Trochu prostoru u modré čáry měl Martin Šťastný, jenž sjel na vrchol pravého kruhu a zamířil do bližší šibenice. Na tento pokus nestihl David Štěrba reagovat, jelikož ve správném momentu před ním přejel soupeř – 1:1.

V jednapadesáté minutě se za domácí branku vydal napadat protihráče Matěj Kalvoda, od jehož brusle putoval puk do předbrankového prostoru. Tam se ho chopil Lukáš Sochor, jenž zvedl hlavu, zamíchal pukem a propálil táborského gólmana – 1:2. O šest minut později při vlastním oslabení ujela dvojice Jan Hlavín a Filip Dohnal. Oba hráči si před hostujícím brankářem rychle vyměnili kotouč a postarali se znovu o vyrovnaný stav – 2:2.

Střetnutí tak šlo do prodloužení, které po osmi vteřinách rozhodl Petr Holejšovský. Chomutovský obránce si puk prohodil mezi nohama, čímž oklamal soupeře a postupoval sám na Ondřeje Šrámka, kterého pohotovou střelou propálil – 2:3. Piráti si tak vynutili pokračování série.