DOROST - reportáž

Dorostenci odehráli vyrovnané střetnutí s Plzní, v souboji s prvním se gólově neprosadili

Napsal 17.11.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve třináctém kole Extraligy dorostu přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Plzeň, s níž padli 0:2. Na severu Čech to vůbec nevypadalo, že hraje poslední celek tabulky s prvním. Ovšem rozhodla koncovka obou mužstev. Zatímco Západočeši chyby Chomutova potrestali, opačně se tak nestalo, a tak svěřenci Radka Šípa vyšli bodově naprázdno.
13.kolo čt 17.11.2022
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
PLZ
Štěrba – Malý, Pokorný, Malcovský, Švarc, Ibl, Záhorec, Kůrka – F. Novák, Chládek, Bečvář, Halfar, Nastoupil, Kalvoda, Grosskopf, Sochor, B. Novák, M. Patočka
Plzeň
Mařík – Holubec, Prošek, Tolar, Kocek, Skala, Kamas – Beran, Fehér, Klatovský, Matějka, Úbl, Pittr, Fábera, Makovec, Hofrajtr, Slačík

M. Patočka - Beran oba 5 minut a do konce utkání

Už ve čtvrté minutě vznikl před chomutovskou brankou nepřehledný závar, avšak hostující celek ležícího Davida Štěrbu neprostřelil. V poslední minutě úvodní části využil zaváhání plzeňské obrany Filip Nastoupil, jehož pokus zastavil Matyáš Mařík.

Osmačtyřicet vteřin po startu prostřední dvacetiminutovky ujížděli Severočeši do přečíslení. S přihrávkou se stihl přesunout hostující maskovaný muž, jenž černou gumu vyrazil betonem. O sedm minut později našem Antonín Klatovský Matyáše Berana, ale také on si vylámal zuby na chomutovském brankáři. Psala se čtyřiatřicátá minuta, když přečíslení na sebe vzal David Grosskopf. Ovšem také on se mezi střelce zápasu nezapsal. To se povedlo až v čase 36:20 Petru Makoncovi, který využil početní výhodu. Tomáš Hudec z levého kruhu přihrával na hranici brankoviště, odkud se jeho spoluhráč nemýlil - 0:1.

V čase 45:00 při vlastním oslabení ujel domácí obraně Matyáš Úbl, avšak David Štěrba měl beton na správném místě. O chvíli později se napřahoval stejný plzeňský hráč, jenomže i tentokrát byl úspěšnější domácí maskovaný muž. Téměř v polovině třetí periody dodal Západočechům klid na hokejky Matyáš Úbl, jenž třetí dobrou příležitost už zužitkoval. Jeden z chomutovských obránců nechal puk za sebou, čímž se soupeř ocitl sám před brankářem a střelou na lapačku se nemýlil - 0:2

Dvě minuty před koncem zápasu ujížděl na Davida Štěrbu David Slačík, jehož fauloval dojíždějící David Slačík a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se rozjel sám faulovaný hráč, ale domácího gólmana nepřekonal. Chomutovští si poté vybrali oddechový čas, ovšem při závěrečné power-play už střetnutí nezdramatizovali.

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „I přes nepříznivý výsledek hodnotím utkání pozitivně. Herní obraz naší hry se neustále zvedá. Pro nás je důležitý to, co začíná příští týden. Ale jinak si myslím, že jsme podali dobrý výkon, i když na nula gólů se nedá vyhrát. Takže tři body míří do Plzně. V některých pasážích jsme soupeře i přehrávali a jsem rád, že se zvedáme. Gratulujeme soupeři a musíme se teď připravit na skupinu o udržení.“