DOROST - reportáž

Dorostenci nestačili na Plzeň, rozhodla špatná koncovka

Napsal 14.09.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Necelých 24 hodin po startu úvodního mistrovského duelu přivítali dorostenci Pirátů ve druhém kole ELIOD extraligy na vlastním ledě ROCKNET ARÉNY soupeře z Plzně, proti kterému na výhru z Třemošné nenavázali. Chomutovští i přes velké šance nemohli najít recept na brankáře indiánů, který udržel čisté konto. Chomutovští tak na Západočechy v kategorii U16 či U17 nestačili počtrnácté v řadě.
2.kolo so 14.9.2019
0:7(0:1, 0:3, 0:3)
PLZ
Malant (41. Bajgar)– Poch, Perný, Rusín, M. Pöschl, Rykl, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Pavlák, Ekrt
Plzeň
Bočan – Houdek, Kanta, Hodinář, Špaček, Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Korčák, Marcel, M. Soukup, Václavík, Holý

Plzeň
19. D. Soukup (Václavík, Hauser), 27. Hauser (D. Soukup, Špaček), 31. Dáňa (Steinbrücker), 38. Marcel (D. Soukup, Šiler), 42. Dáňa (Holý, Steinbrücker), 45. Hauser (D. Soukup, Šiler), 59. Marcel (D. Soukup, Jánský)

11:10
0:3
0:1
27:39
Domský – Holada, Sýkora

K aktivnímu začátku pomohla Pirátům i přesilová hra, v níž však v závaru před Bočanem nikdo nedorazil puk za brankovou čáru. Plzeň kontrovala akcí Hausera a tečí Šilera, se kterou si Malant poradil. Také v dalším průběhu úvodní třetiny Západočeši faulovali, jenže více práce měl chomutovským maskovaný mladík. Po polovině třetiny si na něj v oslabení nepřišel v úniku Hauser a v brance neskončilo ani přesilovkové nahození Špačka, jež Malant raději po teči zalehl zády.

Závěrečnou šestiminutovku odstartovalo Bočanovo vykopnutí Kulichovy přesilovkové střely z mezikruží, po němž neuspěl v dalším úniku Hauser a Václavíka zastavila špička brusle Malanta. Na sklonku třetiny Piráti nesehráli dobře přečíslení dva na jednoho, čehož přesně minutu před sirénou litovali. Kombinaci Hausera s Václavíkem zakončil z mezikruží do odkryté branky Dominik Soukup – 0:1. Jedenáct vteřin před pauzou se ještě potřetí sám před Malantem objevil Hauser, ale opět neskóroval.

Na startu prostředního dějství se ve vlastním oslabení prodral před Bočana útočník Svoboda, ale v tísni zakončil jen do gólmana. Stejně se vedlo o chvilku později na druhé straně také Huaserovi, jenž nepřehodil ležícího Malanta. Krátce poté přestáli Piráti více než minutu trvající oslabení ve třech proti čtyřem, inkasovali až po dalším vyloučení, kdy klasickou přesilovku využil přesnou ranou z levého kruhu do protější šibenice Petr Hauser – 0:2.

Když pár vteřin po gólu nesnížil chomutovský Čech, udeřila potřetí Plzeň. Vteřinu po polovině utkání zakončil velký tlak Škody po předchozích obřích šancích Josef Dáňa – 0:3. Ve 35. minutě mohl zkorigovat průběžný stav Kulich, jenže trestné střílení neproměnil . Pár chvilek poté vychytal Malant únik Dáni, jenže čtvrtý gól hostů stejně přišel. V početní výhodě zaúřadoval na brankovišti Marcel Marcel a zvýšil – 0:4. V poslední minutě třetiny ještě Döring nepřekonal v jasné pozici přesouvajícího se Bočana, a tak se měnilo skóre až v závěrečném dějství.

Do něj nastoupil v pirátské brance Bajgar, jenž vystřídal Malanta, ale čisté konto udržel jen 68 vteřin, než ho překonal Josef Dáňa, který se dostal do úniku a zakončil mezi betony – 0:5. V následné chomutovské přesilovce se marně pokoušel o dorážku do odkryté branky Šugár, o poznání lépe se vedlo ve 45. minutě na druhé straně Petru Hauserovi, jenž si v levém kruhu poklekl k odraženému puku a po šesti vteřinách ukončil trest za příliš mnoho hráčů na ledě – 0:6.

Hned poté byli v rychlém sledu vyloučeni domácí Svoboda s Perným, ale Plzeňští 96 vteřin výhody dvou hráčů na ledě nezužitkovali. Po polovině třetiny v další přesilovce mohl zvýšit Dominik Soukup, ale majitel pěti kanadských bodů zakončil jen do Malanta. V samotném závěru hráli také Piráti více než minutu v pěti proti třem, ovšem Döring u levé tyče Bočanovy branky neuspěl. Konečnou podobu výsledku tak dal v čase 58:57 po úniku ve vlastním oslabení přesnou ranou Marcel Marcel – 0:7. Piráti po šestigólovém přídělu do sítě Třemošné neskórovali.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „První třetina nebyla z naší strany špatná, drželi jsme se soupeřem krok. Pak se ukázala síla Plzně, na kterou jsme skoro v ničem nestačili. Nevím, proč se beci báli a ustupovali, nechodili jsme moc do soubojů a byli jsme slabí na kotouči. Co nás zdobilo v přípravě, v tom jsme teď odpadli. Plzeň byla lepší, ale my jsme jí to usnadnili. Pokud se chlapci budou vymlouvat, že jsme hráli dva zápasy po sobě, ještě přidáme v tréninku, protože na začátku soutěže musí mít sil dost.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „V první třetině jsme byli zbytečně vylučovaní, ale na nedisciplinovanost jsme naštěstí nedoplatili. Chomutov dobře bruslil a měl hodně šancí, které jsme přežili a sami jsme se ujali vedení. Zbylé dvě třetiny byly hodně rozkouskované oslabeními a přesilovkami. My jsme přidali další góly a třetí třetinu jsme si pohlídali. Přestože jsme viděli spoustu chyb pramenících z mládí kluků, jsme spokojení, protože se objevovaly v naší hře i dobré věci.“