DOROST - reportáž

Dorostenci marně doháněli třígólové manko a v sérii s Táborem jsou pozadu

Napsala 10.03.2023 Kateřina Kundertová
Chomutovští nastoupili i ke druhému zápasu série play-down dorostenecké extraligy na vlastním ledě, který jim však příliš štěstí nepřinesl. Na druhý pokus Piráti v polovině základní hrací doby prohrávali o tři góly, které v dalším průběhu marně doháněli. Série se za stavu 2:0 pro Jihočechy přesouvá do jejich hájemství, kde budou Krušnohorci odvracet sestup o ligu níž.
PDOWN2 pá 10.3.2023
2:3(0:2, 1:1, 1:0)
HTA
Hájek – Malcovský, Švarc, Holejšovský, Ibl, Malý, T. Hynek – Kalvoda, J. Novák, Sochor, Bečvář, Pospíšil, Nastoupil, Grosskopf, Patočka, Chládek, B. Novák, Šilhan
Tábor
Šrámek – Céza, Mašek, Šťastný, Bouška, Jaroš, Honzík – Dohnal, P. Pospíchal, Vlček, Němeček, J. Pospíchal, Mohyla, Hlavín, Suchan, Vrba

34. Holejšovský (Chládek, F. Novák), 41. Pospíšil (F. Novák, Holejšovský)
Tábor
4. Němeček (Dohnal, Bouška), 7. Hlavín (P. Pospíchal, Vlček), 28. Dohnal (Hlavín)

6:4
2:2
0:0
34:18
110
Jechoutek, Červenka – Jurák, Kubas

Piráti nevstoupili do utkání dobře, jelikož šli rychle do oslabení a vzápětí inkasovali, když vyražený kotouč doklepl do branky Jan Němeček – 0:1. Za pár okamžiků dostal Tábor dvojnásobnou přesilovou hru a opět udeřil, tentokrát pohlednou kombinaci kolem celého pásma zakončil do prázdné branky Jan Hlavín – 0:2.

V dalším průběhu ani jeden celek nepotrestal faul soupeře a skóre už se nezměnilo ani v závěru první třetiny, kdy Matyáš Patočka neprocpal kotouč přes betony Ondřeje Šrámka, jenž v posledních vteřinách vytěsnil i nebezpečnou střelu z kruhu.

Prostřední třetina začala v režii domácích, což přerušilo až oslabení a další inkasovaný gól, už v pěti proti pěti se do úniku dostal Filip Dohnal a proti Jakubu Hájkovi tváří v tvář nezaváhal – 0:3. Krátce po přelomu hrací doby šel do tří i Tábor, čehož využil bombou z levého kruhu Petr Holejšovský – 1:3.

Do závěrečného dějství si Piráti přenesli přesilovku, kterou z levého kruhu i s trochou štěstí využil domácí kapitán Jaroslav Pospíšil, jenž tak odčinil své předchozí dvě trestné minuty – 2:3. V osmačtyřicáté minutě měli hosté dvě velké šance na jistotu, ale nevyužili přečíslení ani následné trestní střílení, které neproměnil Jan Hlavín.

Do posledních dvou minut skočili Chomutovští v šesti, což vyústilo ve velkou šanci, jenomže kotouč břinknul o horní tyčku a následně se nedostal do branky ani z dorážky Josefa Chládka.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Čtyři tresty v prvních deseti minutách zápasu a dvě inkasované branky. Takový vstup do zápasu jsem ještě tuto sezónu nezažil. To samozřejmě ovlivnilo náš výkon. Přestože jsme prohrávali 0:3, vrátili jsme se do hry a dotáhli jsme se na rozdíl jedné branky. Bohužel proti dobře hrajícímu soupeři jsme zápas nedotáhli do úspěšného konce. Stále věřím, že můžeme celou sérii otočit a zajistit si pokračování sezóny.“