DOROST - reportáž

Dorostenci doma prohráli derby s nedalekým Litvínovem

Napsal 21.11.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští dorostenci v předposledním kole základní části ELIOD extraligy přivítali na domácím ledě nedaleký Litvínov. Ten hru kontroloval hned od prvních minut, kdy se mu povedlo využít dvě přesilovky v řadě. Následně si černožlutí náskok pohlídali a odvezli si tři body. Jedinou branku Pirátů vsítil Lukáš Novotný.
17.kolo čt 21.11.2019
1:5(0:2, 0:2, 1:1)
LIM
Ciple – Poch, Perný, Dominik Badinka, Rusín, Kovár, Rykl, Husinecký, R. Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, T. Šilar, Novotný, Skrutek, Vostiňák, Čech, Pavlák, Ekrt.
Litvínov
Čermák – Kuchař, Filip, Hocelík, Werner, Kadár, Hora, Martínek – Špaček, Postl, Slavík, Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker, Šprynar, Dej, Brouček

46. Novotný
Litvínov
4. Kuchař (Brouček, Slavík), 8. Brouček (Slavík, Hocelík), 37. Slavík (Brouček, Krocker), 40. Krocker (Brouček, Werner), 50. Špaček

9:5
0:3
0:0
26:40
84
Hlinka – Janíček, Herles

Start utkání nabídl problémy s časomírou, které byly ukončeny až v závěru první části hry. V prvních minutách měli velké šance domácí Ondřej Čech, který trefil tyčku, a Jakub Kuchař, jenž si vylámal zuby na Ciplem. První přesilovka ovšem již branku znamenala. Jakub Kuchař dostal přihrávku k levé tyčce a přesouvajícího chomutovského brankáře překonal - 0:1. O čtyři minuty později hosté vedli již dvougólovým rozdílem, když Dominik Brouček z mezikruží technickou střelou o tyčku skóroval - 0:2.

Piráti se chtěli vrátit do utkání v prostřední třetině, laso mohlo přijít v přesilovce. Ta ale přinesla dva úniky hostů, Daniel Dej ani David Martínek se ovšem netrefili. Domácí celek poté lehce hosty zatlačil, ale žádná ze střel nebyla tak nebezpečná. Marek Slavík poté poslal puk zpoza branky do brankoviště a šťastně přidal další gól černožlutých - 0:3. V poslední minutě prostředního dějství pak Marek Krocker střelou po ledě dal u levé tyčky ještě větší klid na hokejky Litvínova - 0:4.

Jiskru naděje pro chomutovské mladíky vykřesal Lukáš Novotný, který se dostal mezi bránící hráče a střelou pod víko vsítil nakonec jedinou branku pirátských nadějí - 1:4. Konečnou podobu výsledku dal Jiří Špaček, který si individuálně sjel po pravé straně do zakončení a zavěsil - 1:5. Ve zbytku utkání se do šancí dostávali hráči obou celků, ale gólmani už všechny pokusy pochytali.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Litvínov vyhrál zaslouženě, protože byl agresivnější. Neudrželi jsme to, nechali se zbytečně vyloučit, i když se o nějakých zákrocích dá polemizovat. Stále jsme měli hodně vyloučených a přesilovky rozhodly. V prvních dvou nám dali branku, což nastavilo směr utkání. Bohužel jsme to nezachytili a soupeř vyhrál zaslouženě.“

Martin Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Dobrý zápas pro nás. Využili jsme dvě přesilovky na začátku utkání, kdy nám vyšly signály. Derby s Chomutovem bylo vyrovnané, dávali jsme branky a využívali šance. Chomutov je nedával, zvýšili jsme na 4:0 a poté jsme to již doklepali.“