DOROST - reportáž

Dorostenci dohnali třígólové manko a proti jihlavské Dukle urvali bod

Napsala 25.02.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili k poslednímu venkovnímu dvojboji na Vysočinu, odkud si nakonec odvezou bod. Chomutovští se po předchozím zaváhání srdnatě prali proti favoritovi utkání, když z 1:4 Dukle srovnali a vynutili si nastavení a následné nájezdy, ve kterých bonusový bod urval jihlavský Dominik Löffler. Dva góly obstaral v jednadvacátém kole dorostenecké nadstavby Josef Chládek, v závěru devětapadesáté minuty srovnal Filip Novák.
N20 so 25.2.2023
JIH
5:4sn(1:1, 3:0, 0:3 - 0:0)
Jihlava
Štěbeták — Ošmera, Löffler, Podroužek, Jungwirth, Tomica, Vildomec — Macek, Váňa, Koníř, Duka, Fink, Chlubna, Kolba, Fiala, Katolický, Chvátal
Štěrba — Švarc, Ibl, Malcovský, Holejšovský, Snopek, Pokorný — Chládek, M. Patočka, Grosskopf, B. Novák, Šilhan, Nastoupil, Pospíšil, Bečvář, Sochor, F. Novák, Kalvoda

Jihlava
11. Katolický (Tomica, Koníř), 23. Ošmera (Fink, Tomica), 28. Jungwirth (Fink, Tomica), 32. Ošmera (Fink, Jungwirth), rozh. nájezd Löffler
13. Chládek (Patočka), 48. Grosskopf (Patočka, Ibl), 54. Chládek (Pospíšil, Ibl), 59. F. Novák (Švarc, Pospíšil)

Chlubna (Jihlava) 5 minut a do konce utkání

Jihlava vstupovala do utkání jako favorit, takže krátce po ubráněném oslabení otevřela skóre, když se přesně v polovině úvodní třetiny prosadil Šimon Katolický – 1:0. Piráti a Josef Chládek však měli připravenou rychlou odpověď, takže týmy první přestávku přečkaly za nerozhodného stavu – 1:1.

Prostřední dějství patřilo jasně domácím, jelikož Adam Ošmera a Jáchym Jungwirth využili dvě nabídnuté početní výhody a odskočili do dvougólového vedení – 3:1. Ještě hůře bylo pro Chomutov krátce po přelomu hrací doby, kdy přidal druhý zásah v zápase Adam Ošmera, tentokrát těsně po přesilovce – 4:1.

Podobně jak Dukla ovládla druhou třetinu, získali Piráti tu třetí. David Grosskopf a Josef Chládek potrestali fauly domácích a dostali svůj celek na dostřel – 4:3. Ještě veseleji bylo na straně červených v čase 58:42, kdy srovnal Filip Novák a zajistil dělbu bodů – 4:4.

V závěru prodloužení měli svěřenci Radka Šípa možnost početní výhody, když byl domácí Tobias Chlubna vyloučen na pět minut a do konce duelu za bodnutí špičkou hole, což však nepotrestali, a tak dospěla bitva do samostatných nájezdů.

V brankách zůstali Ondřej Štěbeták a David Štěrba, dovednostní disciplína však hostům nevyšla, takže rozhodl gól Dominika Löfflera – 5:4 sn.