DOROST - reportáž

Dorostenci dlouho trápili favorita, ve třetí části už na Třinec nestačili

Napsal 09.03.2022 Michal Luxa
T ř i n e c / C h o m u t o v - K úvodnímu osmifinálovému zápasu Extraligy dorostu zajížděli Piráti do dalekého Třince, kde prohráli 2:5. Severočeši byli dvaačtyřicet minut na dostřel jediné trefy, jenomže poté Oceláři navyšovali vedení a dokráčeli k prvnímu bodu v sérii. Odveta se odehraje v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ již v pátek.
OF1 st 9.3.2022
TRI
5:2(2:1, 0:0, 3:1)
Třinec
Milota – Dravecký, Solowski, Buják, Martiňák, M. Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Mikula
Perůtka – D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, J. Pospíšil, Daniel Badinka, Čihař

Třinec
5. Pohludka (Cedzo, Masnica), 12. Blaha (Kubiesa, Holinka), 42. Pohludka (Masnica, Cedzo), 51. Cedzo (Lipka, Pohludka), 59. Cedzo (Pohludka)
8. Klobouček (J. Pospíšil), 60. J. Pospíšil (Hynek)

3:4
2:0
0:1
28:19
54
Rimmel – Bartoň, Tvrdý

Oceláři se dostali do vedení už v páté minutě bleskově využitou přesilovou hrou, kdy už po sedmi vteřinách pálil přesně Šimon Pohludka - 1:0. Vypadalo to, že by rychle inkasovaný gól mohl hosty nahlodat, brzy přišla další třinecká přesilovka, ale v ní se paradoxně prosadil soupeř. Po získaném puku ujížděl sám na branku Šimon Klobouček a počínal si přesně.

S Oceláři branka na 1:1 na chvíli zamávala, ve dvanácté minutě ale domácímu týmu vrátil vedení David Blaha a pak se ve WERK ARENĚ čekalo na další gól až do závěrečné třetiny - 2:1. V té prostřední přitom měli namále spíše domácí, Chomutov si v její první polovině vypracoval několik velkých šancí, při ráně Pospíšila dokonce brankáři Milotovi pomohla tyč. Jinak se hrál spíše nervózní hokej, ve kterém oběma týmům dělala problém především přesnost zakončení.

V závěrečné části už ale Oceláři zápas pod kontrolu dostali, a zase díky bleskově využité přesilovce, Šimonu Pohludkovi při brance na 3:1 stačilo tentokrát deset vteřin. Od té doby už si Třinec zápas nenechal vzít, luxusní náskok navíc navýšil dvěma góly Adam Cedzo. Chomutov tak patnáct vteřin před koncem gólem aktivního Jaroslava Pospíšila pouze korigoval na konečných 5:2 pro Třinec.

Série pokračuje na severu Čech druhým zápasem v pátek v 16:45.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Na utkání jsme se připravovali, viděl jsem dva jejich zápasy a snažili jsme se na to připravit. Bohužel jsme vytvořili několik chyb, které soupeř potrestal a vyhrál. Na rovinu ale musím říct, že byli o trochu lepší. Pořád nás ale musí porazit dvakrát.“