Dorostenci bojovali statečně, nakonec jim ale sezóna končí v osmifinále

Napsal 28.02.2009 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Chomutovští dorostenci se po nevydařeném čtvrtečním utkání, ve kterém podlehli Spartě vysoko 3:7 přesunuli do Prahy, kde proběhl druhý zápas osmifinálové série. V zápase byla obě mužstva velmi opatrná, a tak nepadlo ani mnoho branek. Do vedení poslal hosty již v šesté minutě Kniazev. Poté se hrálo dloho bez branek, až ve 46. minutě srovnal chomutovský Taraška a muselo se prodlužovat. Minutu před koncem prodloužení ovšem udeřili hosté. Velmi aktivní Tomáš Rubeš vsítil druhou branku Sparty a ukončil tak chomutovským sezónu. Nutno podotknout, že dorostenci hráli svoji extraligu poprvé a hlavní cíl byl udržet se v ní, neboli nespadnout zpět do ligy dorostu. To se jim povedlo a playoff bylo již jen něco navíc.