DOROST - reportáž

Dorostenci berou další vítězství, přerovské střelce trápil Jakub Hájek

Napsal 10.12.2022 Michal Luxa
K šestému kolu ve skupině O účast v play-off extralize dorostu zajížděli Piráti do Přerova, kde zvítězili 2:1. V šestnácté minutě posunul Chomutov do vedení Matěj Kalvoda, na něhož ve druhé části navázal Matyáš Patočka. Ovšem na začátku třetí třetiny Zubři snížili, jenomže následně zavřel branku Jakub Hájek, který týmu výrazně dopomohl ke třem bodům.
N6 so 10.12.2022
PRE
1:2(0:1, 0:1, 1:0)
Přerov
Šejba – Ševčík, Polame, Wasserbauer, Udovenko, Pohanka, Škňouřil – Mráček, Netopil, Červenka, Pekr, Kurelovič, Lažněvskij, Šťastný, Martiňák, Macek, Dobřecký, M. Ryšavý
Hájek – Malý, J. Snopek, Švarc, Malcovský, Holejšovský, Kůrka, Záhorec, Ibl – F. Novák, M. Patočka, Bečvář, Šilhan, Kalvoda, Halfar, Nastoupil, B. Novák, Vaněk

Poláček – Blažek, Šobáň

V čase 14:00 putoval na trestnou lavici David Šilhan, ale o pár desítek vteřin později přišel také nedovolený zákrok na druhé straně. Po hákování Pavla Lažněskije se hrálo ve čtyřech. Více prostoru vyhovovalo Chomutov, který poslal do vedení Matěj Kalvoda - 0:1. Na další trefu se čekalo až do čtyřiatřicáté minutě, kdy se individuální akcí prezentoval Matyáš Patočka - 0:2.

Přerov dlouhou dobu hledal odpověď a kouzlo chomutovského brankáře zažehnal až tři minuty po začátku poslední dvacetiminutovky Ondřej Polame, který Zubrům vykřesal naději na body. Jenomže Jakub Hájek dál trápil střelce soupeře a těsným výsledkem dopomohl svěřencům Radka Šípa k vítězství.

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „V Přerově jsme předvedli bojovný výkon plný obětavosti a hladu po vítězství. Soupeři jsme zablokovali šestnáct střel, což rozhodlo tento vyrovnaný duel. Ovšem je trochu škoda, že sami dostáváme soupeře do hry vlastními chybami. S Přerovem to ale dopadlo dobře a zapisujeme tři body. Doufám, že jsme se ponaučili z vlastních chyb a obraz naší hry se bude dál zvedat.“