DOROST - reportáž

Dorostenci Pirátů nestačili na Spartu a prohráli už počtvrté v řadě

Napsala 02.02.2019 Kateřina Kundertová
P r a h a / C h o m u t o v - Piráti ve dvanáctém kole skupiny C podlehli vysoko Spartě, která zůstává na čele tabulky. Chomutovští zásluhou Jakuba Kalčíka sice vedli, ale Pražané následně využili čtyři přesilové hry, což je jasně posunulo k vítězství. V nadstavbovém prodloužení urval alespoň bod Tadeáš Svoboda, ale i přesto Severočeši padli počtvrté v řadě.
N12 so 2.2.2019
SPA
8:1(2:1, 3:0, 3:0 - N 0:1)
CHM
Sparta
Krbeček (61. Hrabal) – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček – Bareš, Mácha, Krupička, Straka, Červenka, Němec, Theimer
Chomutov
Šatný (57. Malant) – Němec, Frollo, Perný, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt

Branky a nahrávky

Sparta
11. Straka (Mácha, Krupička), 18. Krupička (Mácha), 30. Menzel (Tomov, Theimer), 33. Mácha, 40. Menzel (Brůna, Ducháč), 44. Theimer (Adamec), 54. Krupička, 57. Němec (Brůna)
Chomutov
9. Kalčík (Čech), N: 62. T. Svoboda (F. Döring)

Statistiky

Vyloučení
6:7
Využití
4:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
63:26
Diváci
87
Rozhodčí
Horák – Štofa, Kálal
Vyšší tresty
Spudich 10 minut, Perný, L. Koblížek – Ducháč všichni 5 minut a do konce utkání

Shrnutí

Piráti vstoupili do utkání dobře, což vyústilo ve vedoucí branku, o kterou se postaral Jakub Kalčík – 0:1. Za necelé tři minuty bylo vyrovnáno, protože Sparta v čele s Davidem Strakou využila početní výhodu – 1:1. Ještě do konce úvodního dějství otočil vývoj utkání Jan Krupička – 2:1.

Na začátku prostřední části Chomutovští nevyužili výhodu o jednoho hráče, takže mohli opět udeřit Pražané. V polovině základní hrací doby se prosadil v nabídnuté přesilovce Christián Menzel, na něhož za pár okamžiků navázal ještě Adam Mácha – 4:1. Čtyřicet vteřin do druhé sirény Christián Menzel rozvlnil síť za Oliverem Šatným podruhé – 5:1.

Závěrečná dvacetiminutovka pokračovala ve stejném duchu, jako ta předchozí skončila. Ve 44. minutě skóroval Oto Theimer – 6:1. V polovině dějství se strhla bitka, ve které se utkali Filip Ducháč s Dominikem Perným – oba zamířili do šaten. Vyhrocený okamžik ale vývoj nijak neovlivnil – Jan Krupička zvýšil už na 7:1. Čtyři minuty před koncem dal finální podobu výsledku Richard Němec v přesilovce – 8:1.

Nadstavbu rozhodl po necelých dvou minutách ostrostřelec Tadeáš Svoboda, jenž vybojoval pro Piráty alespoň bod – N 0:1.