DOROST - reportáž

Dorost ztratil slibně rozehraný duel, Přerov rozhodl ve třetí části

Napsala 12.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorost podruhé v řadě ztratil reálně dosažitelné body, když tentokrát prohrál s Přerovem kvůli pěti minutám na začátku třetího dějství. Chomutovští v jedenáctém kole nadstavby ELIOD extraligy vedli i 3:1, pak ale Zubři rozhodli. Bodově se dařilo Tadeáši Svobodovi (1+3) a Janu Ekrtovi (2+0).
N11 ne 12.1.2020
4:5(1:1, 2:0, 1:4)
PRE
Ciple – Poch, Frollo, J. Strážovský, Perný, Kovár, M. Pöschl, F. Döring – Spudich, Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Vostiňák, Pavlák, Ekrt
Přerov
Žurek – Kaprál, Koblížek, Svozil, Tomiga, Holík – Štíbr, Mašek, Brázda, Kuncek, Halík, Hradil, Kuchta, Buršík, Mann, Jobánek, Šilhavý

15. Ekrt (T. Svoboda, Jiří Kulich), 25. Ekrt (T. Svoboda, Jiří Kulich), 34. T. Svoboda, 60. F. Döring (Spudich, T. Svoboda)
Přerov
11. Tomiga (Hradil, Jobánek), 44. Halík (Hradil), 48. Šilhavý (Brázda), 49. Jobánek (Holík), 49. Holík (Halík)

8:8
2:1
0:0
43:24
96
Němec – Dyršmíd, Žižka

Piráti si v první desetiminutovce vybrali hodně hokejové smůly, když Jan Ekrt namířil vyražený puk pouze do konstrukce stejně jako o chvíli později Jiří Kulich.

Po polovině dějství doklepl vyražený kotouč do sítě Adam Tomiga, jenž tak rychle využil nabídnutou přesilovku pět proti třem – 0:1. V patnácté minutě se dočkali i domácí, jako první se prosadil  prostoru před brankovištěm Jan Ekrt ránou pod horní tyčku – 1:1.

I přestože Dominik Pavlák nevyužil samostatný únik na brankáře Petra Žůrka, Piráti obrat dokonali – Jan Ekrt po přesné přihrávce Tadeáše Svobody zamířil z mezikruží přesně – 2:1.

Další akce Jiří Kulich a další tyčka, tentokrát ji nastřelil z individuální akce po pravém křídle. Ve 34. minutě už Chomutova vedl 3:1, o což se postaral z rychlého protiútoku Tadeáš Svoboda ránou do vrchních pater klece.

Závěrečné dějství vyšlo Zubrům nad očekávání. V jeho počátku snížil střelou po ledě Matěj Halík, což odstartovalo přerovskou smršť – 3:2. Po jedné spálené šanci na každé straně přišla černá chvíle Chomutova.

Během 65 vteřin Michal Šilhavý pokusem po ledě srovnal, Šimon Jobánek po objetí branky z levé strany otočil vývoj utkání a Adam Holík dokonal střelou od modré čáry studenou sprchu – 3:5!

Definitivně rozhodnout mohl Šimon Jobánek, jenomže jeho bekhend z úniku lapil domácí brankář Daniel Ciple. Gólmanský protějšek se vytáhl proti Janu Spudichovi, další nebezpečné dorážce i přesně mířenému pokusu Tomáše Šilara.

V power-play umocněné vyloučením Zubrů zadělal na drama Filip Döring, ale žádný z Pirátů už na něj nenavázal – 4:5.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Dvě třetiny jsme byli jednoznačně lepší, bohužel jsme to střelecky nedokázali vyjádřit. Dvě minuty hry čtyři na čtyři nás položily naprosto neskutečně a už jsme se z toho nedostali. Těžko se dá něco vyčítat, protože ty dvě třetiny jsme byli o dost lepší.“

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): „Hodnotí se mi to vesele, soupeř byl dvě třetiny suverénně lepší. My jsme byli ve hře jen díky brankáři a nemohoucnosti soupeře, který dal hodně tyček. Po druhé třetině jsme zvýšili tlak, protože pokud chceme něco hrát, musíme více střílet a hrát důrazněji. Kluci si to vzali a začalo to padat, i to štěstíčko se k nám nakonec otočilo. V žádném případě to není po zásluze, ale štěstí někdy přeje. Na konci jsme to dobře ubránili. My jsme šťastní za tři body a bereme je.“