DOROST - reportáž

Dorost ze střelecké převahy vytěžil proti Táboru dva body

Napsala 20.01.2023 Kateřina Kundertová
Piráti ve třináctém kole nadstavby dorostenecké extraligy přivítali Tábor, kterému na jeho ledě nadělili devět gólů. Tentokrát se Chomutovští nadřeli o poznání více, když z drtivé střelecké převahy vytěžili nakonec dva body za výhru v prodloužení, které rozsekl druhým zásahem v zápase Jaroslav Pospíšil.
N13 pá 20.1.2023
3:2p(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
HTA
Štěrba — T. Hynek, Pokorný, Švarc, Malý, Snopek, Malcovský — Chládek, M. Patočka, Grosskopf, B. Novák, Šilhan, Pospíšil, Halfar, Sochor, F. Novák, Kalvoda, Holejšovský
Tábor
Šrámek — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Jirášek, Mrázek — Hlavín, Křepelka, Vrba, Mohyla, P. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, Dohnal, Suchan

32. Šilhan (Pospíšil, Švarc), 53. Pospíšil (Švarc, Holejšovský), 65. Pospíšil (Šilhan, Holejšovský)
Tábor
22. Vlček (Bouška, Bačo), 48. Suchan (Eremiáš, Vlček)

3:3
1:1
0:1
52:24
71
Battěk – Thuma, Motl

Piráti měli v první třetině převahu a přestříleli svého soka 16:9, ale vedoucí branku z ní nevytěžili stejně jako Tábor z jedné nabídnuté přesilovky.

Vstup do druhého dějství měli Chomutovští ulehčený, když velmi rychle usedl na trestnou lavici Pavel Jirášek, jenomže právě jeho mužstvo se po zásahu Dominika Vlčka ve vlastním oslabení radovalo jako první – 0:1. O chvíli později srovnal David Šilhan, jenž do Chomutova hostuje z karlovarské Energie – 1:1.

Do třetice všeho dobrého a zlého, i tak by se dal popsat fakt, že Piráti dvě vyloučení Matyáše Patočky přečkali bez obdržené branky, ale na konci osmačtyřicáté minuty v nevýhodě o jednoho hráče přece jenom inkasovali z hole Adama Suchana – 1:2.

Poslední slovo měl domácí kanonýr Jaroslav Pospíšil, jenž během základní hrací doby srovnal a v prodloužení rozhodl přibližně půl minuty před koncem během přesilovky čtyř proti třem, čímž uhájil pro Piráty dva body – 3:2 p.