DOROST - reportáž

Dorost vyhrál podruhé za sebou, v nervózním derby doma přetlačil Litvínov

Napsal 17.11.2021 Kateřina Kundertová, Libor Kult
C h o m u t o v - Necelých 24 hodin po vítězství nad pražskou Hvězdou vyjeli dorostenci Pirátů na domácí led k dohrávce sedmého extraligového kola. Jejich soupeřem byl nedaleký Litvínov, jemuž v zahajovací třetině vstřelil dva góly Adam Titlbach. Po změně stran hosté snížili a několikrát byli blízko vyrovnání, ovšem tým Kamila Koláčka s Angelem Krstevem podržel brankář Perůtka. V nervózní závěrečné dvacetiminutovce se více vylučovalo, než hrálo, čehož Piráti využili jednou v početní výhodě a vítězství už udrželi.
7.kolo st 17.11.2021
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
LIM
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Litvínov
Tuhý – Soušek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Maštalířský, Bednařík, Raichl, Šprynar, Peroutka, Tůma, Čech

4. Titlbach (Pospíšil), 17. Titlbach (Klobouček), 50. Dominik Badinka (Mišovic, Čihař)

Domský – Coubal, Pěkný
Žižka do konce utkání, Perůtka trest ve hře – Vyhlídal do konce utkání, Ščislák 5 minut a do konce utkání

Utkání mezi Chomutovem a Litvínovem začalo z obou stran aktivně. Střelecké konto otevřel už v polovině čtvrté minuty Adam Titlbach, jenž nezaváhal tváří v tvář Davidu Tuhému – 1:0.

O srovnání se pokoušel Jan Šprynar, vletěl do pásma a dvakrát prověřil Alexandra Perůtku, ten však domácí klec uhájil stejně jako o chvíli později proti nebezpečnému pokusu Jakuba Bednaříka i ráně osamoceného Matěje Maštalířského.

Na rozdíl dvou zásahů zvýšil domácí střelec Adam Titlbach, jenž zůstal i se spoluhráčem Šimonem Kloboučkem za obranou a bekhendovým blafákem zamířil pod horní tyčku – 2:0. Nejblíže úvodnímu litvínovskému zásahu byl Jakub Bednařík, jenž v devatenácté minutě nastřelil brankovou konstrukci.

Na začátku prostřední části se činili oba brankáři – domácí vychytal jeden na jednoho Jakuba Maštalířského a hostující zastavil jasnou trefu Dominika Mišovice. V pětadvacáté minutě unikl do samostatného úniku Jan Šprynar, jenž bekhendovým blafákem snížil – 2:1.

Ještě před polovinou základní hrací doby dostal Litvínov 42 vteřin v pěti proti třem, jenomže k výraznému ohrožení branky se nedostal.

Ve třetí třetině se celý zápas pokazil – kvůli častým vyloučením se takřka nehrálo v pěti proti pěti, hra se kouskovala a oběma stranám se nelíbila rozhodnutí rozhodčích. Za zmínku stojí dalších 49 vteřin Vervy v pěti proti třem a následně čtyřiadvacet vteřin pro Piráty.

Nerovnoměrný počet hráčů zahrál významnější roli až v padesáté minutě, kdy se Dominik Badinka napřáhl na modré a povedenou bombou využil dvojnásobnou početní výhodu – 3:1. O chvíli později dostali Litvínovští kotouč do branky, ale hlavní sudí po poradě s kolegy rozpažil.

V závěru duelu šli Chomutovští na půl minuty opět do tří, což hosté umocnili ještě odvoláním brankáře, ale branku z toho nevytěžili. Se sirénou došlo k ataku domácí jedničky a následné hromadné bitce…

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme ve druhém zápase po sobě a čekají nás další těžké zápasy. Uvidíme, jak se rozhodčí vyjádří k bitce na konci, my potřebujeme, abychom hráli všichni, protože tak široký kádr nemáme. Vedli jsme 2:0 a měli jsme první třetinu pod kontrolou, ve druhé jsme si nechali dát hloupě gól. Litvínov zvýšil obrátky a byl aktivnější. Dvě třetiny byly výborné, ale ve třetí bylo hodně vyloučených a hodně se to kouskovalo. Zbytečně se to potom vyhrotilo až tak, že to k tomu úplně nepatří.“

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Dvě třetiny to byl parádní dorostenecký hokej. Bylo to rychlé, byla tam agresivita, byl tam důraz – prostě parádní hokej. Pak už se k tomu nebudu vyjadřovat.“