DOROST - reportáž

Dorost vstoupil do série o přežití porážkou, doma podlehl Táboru

Napsal 09.03.2023 Michal Luxa, Libor Kult
Pirátský tým do 17 let odstartoval extraligové play-down na ledě domovské ROCKNET ARÉNY, kde se svěřenci Radka Šípa s Petrem Jírou ujali krátce po polovině zahajovací třetiny vedení. Ve zbytku zápasu však mířili přesně už jen Táborští, kteří tak v sérii na tři výhry zapsali první úspěch.
PDOWN1 čt 9.3.2023
1:5(1:0, 0:3, 0:2)
HTA
Štěrba – Malcovský, Pokorný, Malý, Ibl, Holejšovský, Švarc, T. Hynek – Kalvoda, Halfar, Nastoupil, Pospíšil, Bečvář, Grosskopf, Šilhan, Sochor, F. Novák, Patočka
Tábor
Šrámek – Šťastný, Mašek, Céza, Bouška, Jaroš, Honzík – P. Pospíchal, Vlček, Němeček, J. Pospíchal, Mohyla, Vrba, Hlavín, Dohnal, Suchan

12. M. Patočka (Nastoupil, Bečvář)
Tábor
23. P. Pospíchal (Vlček, Suchan), 26. Šťastný (Němeček), 37. P. Pospíchal (Dohnal), 54. Honzík (Hlavín), 58. Hlavín (P. Pospíchal, Dohnal)

Honzík (Tábor) 5 minut a do konce utkání

Už ve čtvrté minutě se po prohození obránce ocitl sám před brankářem David Šilhan. Domácí útočník si skvěle počkal na pohyb Ondřeje Šrámka, avšak následně přestřelil horní tyčku branky. Skóre zápasu se měnilo až v polovině dvanácté minuty, kdy za brankou dobře pracoval Vojtěch Bečvář. Jeho přihrávku ještě zastavil Filip Nastoupil, který po chvíli viděl za sebou osamoceného Matyáše Patočku, jenž se neunáhlil a zamířil do levého horního rohu branky – 1:0.

Ve třiadvacáté minutě se před chomutovským brankářem ocitl Jan Hlavín, jenž ho dostatečně nerozhýbal, a tak selhal. Ovšem o chvíli později už bylo vyrovnáno! Před brankou Pirátů se nacházel důrazný Petr Pospíchal, jenž dopravil černou gumu do sítě – 1:1. O tři minuty později už Táborští vedli! Před nahozením Martina Šťastného se jeden z domácích hráčů ohnul a nic netušící David Štěrba už nestihl reagovat – 1:2.

Další vyrovnání měl na holi Matyáš Patočka, jehož pokus z předbrankového prostoru se otřel o břevno. Na druhé straně ujel při vlastní oslabení Dominik Vlček, jenž mířil k levé tyči. Jenomže domácí gólman měl vyrážečku na správném místě. V čase 36:45 už Jihočeši vedli o dvě trefy! Od modré čáry se napřáhl Filip Dohnal, do jehož pokusu vložil mezi kruhy hůl Petr Pospíchal. David Štěrba se ještě snažil reagovat, ale černou gumu nezastavil – 1:3. O tři minuty později mohlo být s Piráty ještě hůře, ovšem jejich maskovaný muž zlikvidoval úprk Jana Pospíchala.

Už po sedmadvaceti vteřinách třetí části chyboval na útočné modré čáře domácí obránce a sám na branku uháněl Adam Suchan, jemuž puk v klíčovém momentu utekl k Davidu Štěrbovi. Ve čtyřiapadesáté minutě využil clony Jan Honzík, a tak puk skončil až v síti – 1:4. V závěru zápasu vymyslel pěknou přihrávku Petr Pospíchal a osamocený Jan Hlavín se z mezikruží nemýlil – 1:5.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Zápas jsme nezvládli. První třetina byla vcelku dobrá, ale nezachytili jsme nástup do druhé třetiny, což rozhodlo. Soupeř vsítil dva góly, které rozhodly o osudu duelu. My pak nebyli schopní se do něj vrátit a potrápit soupeře. Nic méně jsme klukům vysvětlovali, že to je série na tři zápasy a další den se hraje znovu. Určitě se připravíme lépe a půjdeme do toho v plné síle.“

Arpád Györi (Hockey Club Tábor): „Utkání se mi hodnotí samozřejmě dobře, protože jsme vyhráli. Každopádně vítězství se nerodilo lehce, protože Chomutov si během deseti minut vytvořil nějaké tutovky, ale nedal je. Ve druhé třetině jsme se do hry vrátili, k čemuž nám pomohlo agresivní napadání a tím je dostali pod tlak. Asi nám pomohly trochu šťastné góly na 3:1, ale každopádně kluci si za vítězstvím šli. Úspěšný vstup je pro nás ohromně důležitý.“