DOROST - reportáž

Dorost v závěru přišel o výhru, v Třinci nakonec padl v prodloužení

Napsal 30.11.2019 Šárka Kolková, Libor Kult
T ř i n e c / C h o m u t o v - Druhé kolo bojů o postup do play-off ELIOD extraligy zavedlo pirátské dorostence do Třince, kde tým koučoval pouze Petr Jíra, neboť Kamil Koláček byl s áčkem v Porubě. Tým do 17 let i s oporami, které v poslední době nastupovaly za juniory, po dvou třetinách vedl zásluhou tref v jediném oslabení 2:0, ale tři vteřiny před vypršením normální hrací doby Oceláři srovnali a v nastavení si sebrali druhý bod.
N2 so 30.11.2019
TRI
4:3p(0:2, 0:0, 3:1 - 1:0)
CHM
Třinec
Klimek – Mošnička, Andrle, Pospíšil, Žabka, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Pánek, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Ramik, Hlávka, Kašpárek, Procházka
Chomutov
Bajgar – J. Strážovský, Frollo, Rusín, Kovár, M. Pöschl, Rykl, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Vostiňák, Novotný, Pavlák

Branky a nahrávky

Třinec
46. Šutý (Andrle), 53. Ramik (Kyselý), 60. Petrovský (Kašpárek, Procházka), 63. Przybyla (Kyselý, Klimek)
Chomutov
6. T. Svoboda, 7. Jiří Kulich, 50. T. Svoboda

Statistiky

Vyloučení
10:7
Využití
1:0
V oslabení
0:2
Střely na branku
40:41
Diváci
47
Rozhodčí
Kratochvíl – Janoško, Zicháček

Shrnutí

První třetina začala lépe pro hostující celek Pirátů. Oceláři se sice drželi ve svém útočném pásmu, jenže ani to hráčům Chomutova nezabránilo ke gólům. Ve druhé minutě se mohl stát prvním střelcem Petrovský, jenže svou šanci neproměnil a brzy udeřilo na druhé straně. Piráty nevyvedlo z míry první vyloučení zápasu v šesté minutě a v oslabení překonal třineckého gólmana jako první Tadeáš Svoboda. O minutu později se ve stejném oslabení trefil ještě Jiří Kulich a poslal Chomutov do dvougólového vedení.

Další část hry byla velmi vyrovnaná. V úvodních minutách zadělal Bajgarovi na problémy Ramik, který se dostal přes obranu, jenže hostující gólman byl připraven. Šance se naskytla i pro Kovára, ale ani jemu nebylo přáno. Také chomutovský Pavlák se v polovině druhé třetiny snažil Klimka potrápit, ale ten kotouč chytil mezi betony. Ve velmi nadějné příležitosti se objevil třinecký obránce Hrůzek, který od modré ostře vystřelil na pirátskou bránu, ale Bajgar lapačkou šanci odvrátil. V posledních minutách ještě potrápil třineckého brankáře Rykl.

Třetí část přinesla velké překvapení. Ve čtyřicáté šesté minutě Bajgara konečně překonal Patrik Šutý, který zaznamenal kontaktní gól třinecké ekipy. Hosté si připravili rychlou reakci v padesáté minutě v podobě Tadeáše Svobody, který navýšil náskok Chomutova už o dvě branky. O tři minuty později se domácí dorostenci proti Bajgarovi znovu prosadili. Brankáře Pirátů pokořil Michal Ramik, jenž snížil na rozdíl jediné branky.

Vypadalo to na jasný konec utkání, ale čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou se o vyrovnání postaral Servác Petrovský. O vítězi utkání muselo rozhodnout prodloužení. Velká příležitost se naskytla pro hostujícího Kulicha, jenže Klimek si s jeho těžkou ránou poradil. Samostatný nájezd se poté naskytl pro Petra Przybylu, který nezaváhal a přisoudil Ocelářům bonusový bod!

Ohlasy trenérů

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, byť začátek zápasu byl slušný aspoň v prvních čtyřech minutách. Při naší první přesilovce jsme dostali dva góly a to udalo všemu ráz. Celou druhou polovinu první třetiny jsme se z toho dostávali. Ve druhé třetině to byla hra nahoru-dolů a v podstatě jsme si dali i vlastní gól na 1:3. Jsem rád, že kluci to nezabalili a hráli až do konce. Trochu štěstí se k nám přiklonilo hlavně u branky čtyři vteřiny před koncem. Soupeř byl v začátku prodloužení lepší, ale nakonec jsme viděli průnikovou nahrávku a samostatný nájezd byl krásně vyřešen. Pro nás šťastné dva body!“