DOROST - reportáž

Dorost v souboji o druhé místo nestačil na Kladno, avšak šance na play-off stále žije

Napsal 03.03.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve skupině o účast v play-off se Piráti střetli s Kladnem, s nímž prohráli 3:2. Rytíři pokaždé v duelu vedli, avšak Pirátům se dvakrát povedlo srovnat. Jenomže na důležité body to nestačilo, a tak budou muset Chomutovští zabrat v posledním souboji s PZ Kladnem. A jelikož se Litvínov utká právě se Středočechy, tak se soubor Kamila Koláčka stále může ocitnout ve vyřazovacích bojích.
N19 čt 3.3.2022
2:3(1:2, 1:1, 0:0)
KLA
Perůtka – Záhorec, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Kladno
Tuláček – Svoboda, M. Šátek, O. Šátek, Novák, Pražák, Marcinek, Rájek – Petřík, Lev, Mejtský, Daníček, Holeček, Kut, Kupčo, V. Aschenbrenner, Holub, Šíma

5. Daniel Badinka (Čihař, Mišovic), 23. Čihař (Daniel Badinka, Stejskal)
Kladno
2. Lev (V. Aschenbrenner, Daníček), 10. Daníček (Novák, Lev), 27. Holub (Rájek)

7:4
0:1
0:0
26:30
46
Battěk – Goltsch, Šimánek

Kladenští hned z první akce pohnuli stavem zápasu, jelikož před brankou usměrnil kotouč mezi brankářovy betony Jakub Lev 0:1. Severočeši ale našli odpověď v páté minutě, kdy uděřili těsně po vypršení početní výhody. Vojtěch Čihař od zadního mantinelu přihrával do předbrankového prostoru, odkud se nemýlil Daniel Badinka - 1:1. Autor vedoucí branky se znovu mohl zapsat mezi střelce, avšak jeho pokus z jedné zlikvidoval Alexandr Perůtka. V osmé minutě mohlo být opět vyrovnáno, jenomže odražený kotouč neusměrnil Jaroslav Pospíšil do odkryté rytířské svatyně.

Téměř v polovině úvodní periody si Kladno vzalo vedení zpátky! Přečíslení dvou proti jednomu vzal na sebe Marek Daníček, který se po první střele ještě dostal k dorážce, jíž už využil - 1:2. V sedmnácté minutě rozhodčí museli ukončit úvodní periodu, jelikož v ledové ploše se objevila díra, a tak se zbývající čas dohrával po přestávce.

Ve třiadvacáté minutě se přihlásil o slovo Vojtěch Čihař, jehož klička do bekhendu byla úspěšná - 2:2. Psal se čas 26:15, když Středočeši odskočili znovu do vedení. Od modré čáry se napřáhl Štěpán Rájek, jehož zakončení vyrazil Alexandr Perůtka jen před sebe, kde se jako první ocitl Pavel Holub - 2:3. V závěru prostřední části byli Piráti aktivnější, jenomže Dorčo Dautovský dvě příležitosti neproměnil. Nejprve pokus z levé strany lapil Matěj Tuláček, poté se dostal k dorážce, avšak branka mu také nebyla souzená.

Na další významnou příležitost se čekalo až do sedmapadesáté minuty, kdy se u levého mantinelu protáhl Adam Žižka, který vybídl ke střele z mezikruží Daniela Badinku, jenž zamířil do betonu kladenského gólmana. Čtyřiačtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou si chomutovští trenéři vyžádali oddechový čas, jenomže další vyrovnávací trefa už nepřišla.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Utkání se nám nepovedlo, špatně jsme bruslili a svým pohybem jsme nebyli schopni donutit soupeře k chybám. Gratuluji soupeři, vyhrál zaslouženě.“