DOROST - reportáž

Dorost v posledním domácím zápase nadstavby nestačil na Bruslaře

Napsal 05.03.2020 David Panuška
C h o m u t o v - V posledním nadstavbovém kole ELIOD extraligy dorostu v ROCKNET ARÉNĚ zajížděla do Chomutova středočeská Mladá Boleslav, která byla favoritem duelu. Hlavně díky povedené první třetině si nakonec Bruslaři odvezli všechny body. Jedinou branku týmu trenérů Jíry s Koláčkem dal Vojtěch Husinecký, pro kterého to byl první zářez mezi dorostenci.
N21 čt 5.3.2020
1:5(0:3, 1:0, 0:2)
MBL
Ciple – Poch, Frollo, Husinecký, Rykl, R. Jenček, Dominik Badinka, F. Döring – Spudich, Skrutek, P. Šugár, T. Šilar, Mišovic, Vostiňák, Novotný, Pavlák, Ekrt, Jan Rindoš
Ml.Boleslav
J. Král – Moravec, Sypecký, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Hrouda – Kredl, Kreca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, P. Král, Vítek, Haas, Strnádek

28. Husinecký (Spudich, Vostiňák)
Ml.Boleslav
3. Hruška (P. Král, Půček), 13. Polák (Půček, Hrouda), 19. Strnádek (Kredl, Rajgl), 44. Hruška (P. Král, Polák), 53. Vítek (P. Král, Peca)

5:1
0:2
0:0
22:36
76
Plachý – Bláha, Dyršmíd

Chomutovu se od samého začátku utkání nedařilo. Již ve třetí minutě mohl poslat hosty do vedení Jan Půček. Individuální akci však zakončil jen do gólmana Pirátů. Hosté však přeci jen skórovali, a to již po několika vteřinách, když se po nahrávce z rohu kluziště prosadil střelou z voleje Jakub Hruška - 0:1. V deváté minutě mohlo být vyrovnáno, ale Tomáš Šilar z mezikruží nastřelil jen břevno mladoboleslavské branky.

A tak se slavila branka na druhé straně. Probíhala třináctá minuta, když špatnou rozehrávku Pirátů zachytil Vojtěch Polák a sám proti Danieli Ciplemu stanovil stav utkání již na 0:2. Zhruba minutu před koncem úvodní periody kapitulovali Piráti potřetí. Po přihrávce z levé strany se do střeleckých statistik zapsal Matěj Strnádek - 0:3.

V úvodní minutě prostřední třetiny mohlo být s Krušnohorci ještě hůře. Individuální akci zakončoval po ledě Jan Půček. Maskovaný Pirát ovšem udržel touš mezi betony. Zhruba v polovině utkání se tak poprvé ke slovu dostali domácí. Bomba Vojtěcha Husineckého od modré čáry propadla Jakubu Královi a rozdíl ve skóre už byl jen dvougólový - 1:3.

Ve třicáté třetí minutě měli Bruslaři možnost navýšit vedení v oslabení. Slibný nájezd Jakuba Hrušky z pravé strany však orazítkoval jen vzdálenější tyčku. Na další gólový moment si museli diváci počkat až do třetího dějství. Prosadit se podařilo opět hostům. V přesilové hře se nejrychleji zorientoval v brankovišti Jakub Hruška, odkud dotlačil puk za čáru - 1:4.

V sedmačtyřicáté minutě byl blízko branky Tomáš Skrutek, který se po sérii odrazů dostal k zakončení zblízka. Projektil vyslaný z jeho hokejky však zamířil jen do Jakuba Krále. Na čtyřbrankový rozdíl navýšili Bruslaři vedení v třiapadesáté minutě. U pravé tyče našel odražený kotouč Jakub Vítek, který už neměl problém s přehozením Cipleho betonu - 1:5. Piráti tak proti Boleslavi na body nedosáhli.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Vstup do zápasu byl slabý. Boleslav nám ukázala, jak se hraje hokej. Po první třetině jsme prohrávali 0:3, a potom už to bylo těžký. Snažili jsme se s tím něco udělat a zkorigovat sestavu. Druhá třetina už tak špatná nebyla. Vstřelili jsme i branku. Mělo to nádech zlepšení, ale nedotáhli jsme to do konce. Třetí třetinu už jsme opět táhli za kratší konec.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „První třetina byla z naší strany dobrá. O první pauze jsme si řekli v šatně, že v tom musíme pokračovat. Ale druhé dějství se nám vůbec nepovedlo, a vrátili jsme soupeře do hry. Ve poslední třetině se nám podařilo přidat čtvrtý gól a pak už jsme si to pohlídali. Ale ta druhá třetina nebyla dobrá, na to si musíme dávat pozor.“