DOROST - reportáž

Dorost uzavřel první část cenným skalpem, v prodloužení zdolal Karlovy Vary

Napsal 27.11.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - Svěřenci Kamila Koláčka s Angelem Krstevem uzavřeli sérii tří duelů ve třech dnech soubojem s karlovarskou Energií, již v rámci 18. extraligového kola zdolali v prodloužení. Dvěma góly se blýskl Dominik Mišovic. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, jako poslední srovnali Západočeši. Třiatřicet vteřin před koncem nastavení rozhodl Dominik Badinka. Mladí Piráti tak po kontumaci utkání s Libercem vstoupí do druhé části se 24 body a budou se šesti dalšími týmy skupiny Západ bojovat o play-off ale také záchranu.
18.kolo so 27.11.2021
4:3p(1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)
KVA
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka
Karlovy Vary
Ebenstreit – Postl, Malý, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček – Zahejský, Šmíd, M. Váňa, Handl, Šilhan, Pastor, Holejšovský, V. Váňa, Zeman

7. Mišovic (Pospíšil, Titlbach), 30. Daniel Badinka, 37. Mišovic (F. Hynek, Titlbach), 65. Dominik Badinka (Mišovic, Daniel Badinka)
23. M. Váňa (Šmíd, Kubíček), 26. Zahejský (V. Váňa), 43. Holejšovský (M. Váňa)

5:5
1:0
0:0
35:34
75
Hacaperka – Kokrment, Janíček

Piráti v úvodu zápasu ubránili přesilovku soupeře a Dominik Badinka vysunul do akce své dvojče Daniela, jenž však přestřelil. Skóre utkání otevřel v sedmé minutě Dominik Mišovic, jenž z levého kruhu trefil vzdálenější šibenici a rychle využil početní výhodu – 1:0.

Před polovinou dějství mohl srovnat Radim Handl, jenž však ve vlastním oslabení nastřelil z úniku pouze horní tyčku. V dalších momentech periody zářili brankáři Alexandr Perůtka a Adam Ebenstreit, kteří všechny nebezpečné situace zlikvidovali.

Ve třiadvacáté minutě Matyáš Váňa využil ke srovnání mohutnou clonu před domácím brankářem a následně těsně po ubráněném oslabení otočil vývoj utkání Vít Zahejský, jenž zavěsil z levého kruhu – 1:2.

V polovině základní hrací doby se Daniel Badinka vymanil z tlaku soupeře a následně z ostrého úhlu nachytal gólmana u bližší tyčky – 2:2.

O chvíli později se do další akce zápasu dostal Adam Titlbach, ale ani tentokrát neuspěl. V závěru třetiny měli Piráti tři velké šance, z nichž však využili jedinou zásluhou druhé trefy Dominika Mišovice – 3:2.

Vstup do dalšího dějství zahájila povedená rána Dominika Badinky, jehož však vychytal dobrým zásahem karlovský gólman. Za pár okamžiků Petr Holejšovský dostal přihrávku zpoza brány, s pukem se otočil a zavěsil pod břevno – 3:3.

Rozhodnou mohl Adam Titlbach, jenž neproměnil bekhendový blafák v úniku, nesehrál ideálně přečíslení a na závěr z dalšího rychlého výpadu minul.

Utkání za nerozhodného stavu dospělo do prodloužení, které půl minuty před jeho vypršením ukončil v přečíslení tří proti jednomu Dominik Badinka, takže bratři na své šestnácté narozeniny skórovali oba – 4:3pp.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Jsme rádi za dva body, i když si myslím, že jsme ho měli zvládnout za tři. Bohužel se nám herně nedaří, jak bychom chtěli. Vázly nám bruslení i střelba. Prostě nám to nešlo, takže jsme rádi, že kluci ubojovali dva body. Budeme doufat, že ve druhé části se naše hra trochu zvedne a budeme hrát líp.“

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Vstoupili jsme do zápasu opravdu hodně vlažně, neměli jsme pohyb. Postupem času se to zlepšilo, jenže jsme se trápili v zakončení. Vytvořili jsme si poměrně dost příležitostí, ale neproměnili jsme je, na čemž jsme ztroskotali i na konci zápasu. Chomutov toho využil a bere dva body.“