DOROST - reportáž

Dorost úspěšně navázal na derby, Hvězdu doma rozdrtil sedmi góly

Napsal 27.10.2022 David Panuška
C h o m u t o v - Pirátský dorost se začíná zvedat. Po víkendovém triumfu nad Litvínovem si doma poradil i s pražskou Hvězdou, které vrátil debakl z prvního vzájemného duelu. Svěřenci Radka Šípa a Marca Vrby byli aktivnější téměř celé utkání, nad vysokou výhrou se podepsal hattrickem Jaroslav Pospíšil, obránce Zbyněk Švarc měl tři body.
11.kolo čt 27.10.2022
7:3(2:0, 4:1, 1:2)
HVP
Štěrba – Ibl, Malý, Záhorec, Malcovský, Pokorný, Kůrka, Švarc – Halfar, Kalvoda, Snopek, Nastoupil, Bečvář, Grosskopf, F. Novák, B. Novák, Pospíšil, Vaněk.
Hvězda Praha
Höhlig – Holas, Foltýn, L. Novák, Vrabec, Štefík, Beňo, Nedvěd – Štípek, Doležel, Štěpánek, Kulich, Bláha, Suk, Brož, Neuhausel, Krejčí.

15. Pospíšil, 18. Švarc (Pospíšil, Kalvoda), 25. Pospíšil (Švarc, F. Novák), 38. Pospíšil (Ibl, Pokorný), 40. Kalvoda (F. Novák, Kůrka), 40. Grosskopf (Nastoupil, Malcovský), 54. Kalvoda (Švarc)
24. Štěpánek (Krejčí, Doležel), 42. Suk (Kulich), 54. Doležel (Krejčí, L. Novák)

Pavel Kůrka (CHM) 5+20 min.

Dorost do utkání nastoupil mnohem lépe. Piráti nejdříve neproměnili dva samostatné úniky, obránce Malý pak nastřelil břevno. Z brankoviště neuspěl ani Nastoupil, který nepřehodil beton do té doby bravurně chytajícího Höhliga. Domácí celek využil až čtvrté ujetí obraně, úvodní branku vstřelil Jaroslav Pospíšil – 1:0.

Chomutovský útočník pak dvakrát neproměnil šanci, a tak se ukázal i jako nahrávač. V přesilovce našel před brankou Zbyňka Švarce, který se prosadil z otočky, brankáře Hvězdy pokořil střelou bekhendem – 2:0. Pražané snížli na startu druhé části, kdy Štěrba vyrazil kotouč na hůl Jakuba Štěpánka a ten se do prázdné klece nemýlil – 2:1.

Kdo ale čekal dramatickou zápletku, tak byl na omylu. O půl minuty později se totiž z mezikruží prosadil opět Jaroslav Pospíšil, jeho rána lehce zaplavala a nakonec skončila v brance Hvězdy – 3:1. Tento stav platil i přes šance Pirátů až do 38. minuty, kdy se strhla ofenzivní lavina.

Nejdříve zkompletoval hattrick Jaroslav Pospíšil, který si sjel z levé strany mezi kruhy a svižnou střelou k pravé tyčce dal na 4:1. V poslední minutě tečoval puk před brankou Matěj Kalvoda – 5:1. Hned po vhazování prchl podél pravého mantinelu David Grosskopf a střelou ke vzdálenější tyčce dal již na 6:1.

Ve třetí třetině snížil na rozdíl čtyř branek Adam Suk, který se radoval po tvrdé střele z levého kruhu – 6:2. Piráti přidali sedmou trefu v dlouhém pětiminutovém oslabení, kdy ujel Matěj Kalvoda a ránou do levé šibenice dal svůj druhý gól zápasu – 7:2. Duel uzavřel na konečných 7:3 ve stejné početní výhodě Matěj Doležel – 7:3.