DOROST - reportáž

Dorost svedl s Rytíři vyrovnanou partii, ale nakonec těsně padl

Napsala 02.12.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorostenci se po třech venkovních duelech vrátili na vlastní led, kde přivítali v rámci třetího kola nadstavby extraligy Kladno. Po vyrovnané úvodní třetině začaly hrát velkou roli přesilové hry, které využily oba celky dvě. Více však pomohly Rytířům, kteří v závěru nastřádané vedení uhájili a uloupili pod vrcholky Krušných hor tři body.
N3 pá 2.12.2022
4:5(2:2, 1:3, 1:0)
KLA
Hájek – Malcovský, Švarc, Malý, Holejšovšký, Pokorný, Kůrka – Bečvář, F. Novák, Šilhan, Sochor, M. Patočka, Kalvoda, Grosskopf, Pospíšil, B. Novák, Halfar
Kladno
Voráček – Krása, Háž, Dörfl, Trojna, Šátek, Pražák, Svoboda – Přibyl, Šíma, Blažek, Kupčo, Daníček, Pytlík, Beran, Hlaváček, Petřík, Valuš

5. Kůrka (F. Novák), 13. Švarc (Pospíšil), 31. Malý (Šilhan, Holejšovský), 42. Holejšovský (Pospíšil)
Kladno
6. Blažek (Valuš, Petřík), 18. Trojna (Kupčo), 21. Blažek (Daníček, Valuš), 33. Trojna (Šíma, Daníček), 37. Šíma (Kupčo)

6:6
2:2
0:0
34:31
65
Šmika – Kučera, Bublová

Utkání v chomutovské aréně začalo zostra a odstartoval to premiérovým zásahem v extralize dorostu domácí obránce Pavel Kůrka už v páté minutě – 1:0. Za jednašedesát vteřin bylo srovnáno, když Jakuba Hájka poprvé prostřelil Vlastimil Blažek – 1:1. Zanedlouho se situace opakovala, na vedoucí gól v podání Zbyňka Švarce odpověděl za pár okamžiků Josef Trojna – 2:2.

Nerozhodný stav po návratu na ledovou plochu vydržel pouze třiapadesát vteřin, kdy se prosadil podruhé v zápase Vlastimil Blažek – 2:3. Od přelomu základní hrací doby začaly hrát výraznou roli početní výhody, tu první využili Chomutovští díky zásahu Matyáše Malého – 3:3.

Druhá polovina prostřední třetiny vyšla lépe kladenským Rytířům, kteří využili krátce po sobě dvě přesilovky a šli do dvougólového vedení, o to se postarali Josef Trojna a Petr Šíma – 3:5. Piráti mohli snížit, když sudí nařídili trestné střílení, ale to se jim nepovedlo, takže si do kabin odnesli manko dvou zásahů.

Na konci dvaačtyřicáté minuty snížil Petr Holejšovský, na něhož už však nikdo z domácích hokejistů nenavázal – 4:5.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Byl to naprosto vyrovnaný zápas. I přes bojovný výkon a vedení se nám nepodařilo soupeře zlomit. Myslím, že rozhodly přesilové hry, které soupeř využil lépe. Doufám, že se poučíme a v dalších zápasech budeme mít méně vyloučení. Pokud tohle zvládneme, budeme schopní vyhrávat a připisovat si tak důležité body do tabulky.“