DOROST - reportáž

Dorost si zahraje play-off! Po výhře na PZ Kladno vyzve Třinec

Napsal 05.03.2022 Libor Kult
K l a d n o / C h o m u t o v - Až závěrečné kolo nadstavbových skupin Extraligy dorostu mělo určit poslední dva postupující do vyřazovacích bojů. Mezi adepty byli i mladí Piráti, kteří nezaváhali na půdě PZ Kladno, kde vychytal premiérové čisté konto David Štěrba. Souhra dalších výsledků, a zejména domácí prohra Přerova s Porubou, která bude hrát o udržení, posunula tým Kamila Koláčka s Angelem Krstevem do play-off. Chomutovští dorostenci vyzvou v prvním kole nejlepší tým nadstavbových skupin z Třince.
N20 so 5.3.2022
PZK
0:12(0:4, 0:5, 0:3)
PZ Kladno
Růžička – Burgr, Novák, Frýda, Krátký, Trojna – Lukeš, Bauer, Vančura, Hanáček, Suk, Reckziegel, Sém, Hasman, Toman
Štěrba – Snopek, Záhorec, F. Hynek, Ibl, Žižka – Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Mišovic, D. Doring, ČIhař

PZ Kladno
2. F. Hynek (Vondrášek), 9. Čihař (Grosskopf, F. Hynek), 10. D. Döring (Pospíšil, Žižka), 12. Čihař (Ibl, Pospíšil), 22. Žižka (Pospíšil, Vondrášek), 22. Pospíšil (Stejskal), 27. Mišovic (Snopek, Pospíšil), 28. Čihař (Ibl, F. Hynek), 38. Čihař (Mišovic, Ibl), 49. Mišovic, 49. Vondrášek (Grosskopf, Klobouček), 51. Grosskopf (Mišovic, Vondrášek)

4:2
0:1
0:0
6:73
50
Hornáček – Kučera, Stacho

Piráti potřebovali k uchování naděje na postup do play-off vyhrát a také příznivou shodu dalších výsledků. Ve svém utkání začali Chomutovští velmi dobře, neboť už po 74 vteřinách otevřel skóre František Hynek, na něhož před polovinou zahajovacího dějství navázali Vojtěch Čihař a prvním gólem v dorostu David Döring – 0:3. Ve dvanácté minutě využil početní výhodu svým druhým gólem v utkání Vojtěch Čihař – 0:4.

Také vstup do prostředního dějství vyšel Severočechům parádně. Po 65 vteřinách hry se prosadil Adam Žižka, na konci téže minuty zvýšil chomutovský náskok Jaroslav Pospíšil – 0:6. Do poloviny duelu skórovali ještě Dominik Mišovic a Vojtěch Čihař, který zkompletoval hattrick – 0:8. Střelecký účet druhé třetiny uzavřel na startu 38. minuty svým čtvrtým zásahem Vojtěch Čihař – 0:9.

V závěrečné části potřebovali Piráti na první trefu více času, ale znovu vstřelili dva góly v téže minutě. V čase 48:17 završil „desítku“ Dominik Mišovic, za šestnáct vteřin rozvlnil síť za Růžičkou Robin Vondrášek – 0:11. Dvanáctý chomutovský gól přidal v 51. minutě David Grosskopf – 0:12.

Vzhledem k tomu, že v souběžně hraném duelu Přerov nestačil doma na Porubu a střetnutí kladenských Rytířů s Litvínovem skončilo vítězstvím jednoho z týmů v normální hrací době, proklouzli Piráti do vyřazovacích bojů.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Od začátku jsme byli aktivnější, soupeře k ničemu nepustili a v útoku jsme si vytvořili spoustu příležitostí. Z nich se nám povedlo dát góly, kterých mohlo být i víc.“