DOROST - reportáž

Dorost si vzal příklad z áčka, PZ Kladno taky nasázel osm gólů

Napsal 10.10.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - V devátém kole ELIOD extraligy dorostu přivítali mladí Piráti na ledě ROCKNET ARÉNY kladenský tým PZ, který figuruje v tabulce pod družinou trenérů Jíry a Koláčka. Na dva rychlé chomutovské góly Středočeši ještě zareagovali snížením, v prostřední třetině však bílomodří udělali důrazný krok směrem k přerušení série tří porážek. Vítězství řídil čtyřgólový Jiří Kulich, tři body zapsali útočník Pavlák a obránce Jenček.
9.kolo čt 10.10.2019
8:2(2:1, 3:1, 3:0)
PZK
Malant – Poch, J. Strážovský, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, R. Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, P. Šugár, T. Šilar, Jiří Kulich, Černý, Novotný, Vostiňák, Pavlák
PZ Kladno
Liemann – Melichna, Stich, Deniger, Horn – Zukriegel, Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Hrkal, Trojna, Typolt, Redlich, Šilhavý, L. Kulich, Mikeska, Vosyka

3. Černý (Novotný, L. Koblížek), 4. Jiří Kulich (R. Jenček), 29. Jiří Kulich (Pavlák, M. Pöschl), 35. P. Šugár (Kovár), 37. Jiří Kulich (M. Pöschl, R. Jenček), 44. J. Strážovský, 46. R. Jenček (Jiří Kulich, Pavlák), 47. Jiří Kulich (Pavlák)
PZ Kladno
7. Hanousek (Zukriegel), 39. L. Kulich (Vosyka, Redlich)

Hanousek (PZ Kladno) 5 minut a do konce utkání

Počáteční oťukávání vzalo poměrně rychlé za své, když se na začátku třetí minuty Marek Černý natlačil z levého křídla do zakončení a překonal Liemanna bekhendovým blafákem, přestože mu na záda dýchal obránce, díky čemuž si připsal první gól v celostátních soutěžích – 1:0. Na sklonku čtvrté minuty dostal Jiří Kulich zpoza branky přihrávku na brankoviště a z první navýšil náskok Pirátů – 2:0.

Úvodní dějství nedospělo ještě ani do poloviny a přišel další gól. Zukriegel vybojoval v rohu puk a přesným pasem našel před brankou Miloše Hanouska, který zakončil přesně – 2:1. V závěru třetiny dostali Piráti k dispozici 52 vteřin přesilovky pět na tři, ovšem nabídnutou šanci nevyužili, takže se vteřina této výhodu přehoupla ještě do druhé části hry.

Svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem neproměnili ani následnou klasickou přesilovku, a tak si na gól museli po několika závarech před Liemannem počkat až téměř do poloviny normální hrací doby. V pětiminutové přesilovce Pavlák přihrál z levého kruhu na druhou stranu Jiřímu Kulichovi, jemuž rána z první sedla – 3:1. Stejný hráč na přelomu zápasu projel kladenskou defenzivou, ale v zakončení tentokrát minul.

Podobně si počínal na druhé straně o pár minutek později rovněž Redlich, po jehož akci domácí málem inkasovali, když Malant odjížděl na střídačku v domnění, že se bude vylučovat na straně Středočechů. Ti však početní výhodu nezužitkovali, navíc v ní inkasovali. Pavel Šugár se prokličkoval ze středního pásma až před Liemanna a zavěsil pod břevno – 4:1.

Za necelé dvě minuty bylo na chomutovské střídačce ještě veseleji poté, co Jiří Kulich střelou z levého kruhu na bližší tyč zkompletoval hattrick – 5:1. Jeho kladenský jmenovec Lukáš Kulich v polovině 38. minuty nenašel skulinku mezi Malantovými betony, ovšem vše si vynahradil zhruba za půl minuty, kdy využil přesilovku – 5:2.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky nejprve Piráti ubránili oslabení a poté znovu udeřili. Jan Strážovský vyrušil v zakončení Hrkala, který netrefil branku, hned z protiútoku pak poslal puk z vrcholu kruhu o tyčku do branky a také zapsal první gól v dlouhodobé celostátní soutěži – 6:2. Za necelé dvě minuty už to bylo o pět gólů, když se zblízka prosadil Radek Jenček, který se také přidal k premiérovým střelcům v ELIOD extralize – 7:2.

Ještě před polovinou třetí třetiny zvonila tyč za Liemannem po Pochově střele, v čase 46:55 přidal svůj čtvrtý gól v utkání Jiří Kulich, který na brankovišti vystřihl precizní blafák – 8:2. Když v 55. minutě neproměnil Šugár samostatný únik a o dvě a půl minuty později Kladenští zakončili přečíslení dva na jednoho střelou jen to hrudi chomutovské jedničky, zůstalo už skóre beze změny.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Povedl se nám úvod zápasu. Skórovali jsme dvakrát asi ze tří nebo čtyř šancí. Bohužel po gólu na 2:1 se kluci trochu rozklepali a nebylo to z naší strany úplně ono. Naštěstí jsme pak přidali další góly, naše hra se uklidnila a zápas jsme už měli ve svých rukách.“