DOROST - reportáž

Dorost s Třemošnou nezaváhal, rozhodla už úvodní třetina

Napsal 24.02.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci sedmnáctého kola nadstavbové skupiny C Extraligy dorostu zavítala pod vrcholky Krušných hor potřetí v sezóně Třemošná, která domů opět odjela s prázdnou po totožném výsledku jako v předchozím chomutovském duelu. Svěřenci Kamila Koláčka nakročili k vítězství čtyřmi góly v první třetině a ve zbytku utkání i díky jasné střelecké převaze zápas kontrolovali. Tři střetnutí před konce dlouhodobé soutěže tak mladí Piráti stále drží naději na postup do play-off.
N17 čt 24.2.2022
7:2(4:0, 1:1, 2:1)
TRM
Perůtka – D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Třemošná
Oršulák – Tolar, Štulc, Sochor, Hnát, Tran, Holubec, Černý – Kubový, Pluhař, Hašek, Uhlík, Matějka, Buzinkay

4. Klobouček (Pospíšil, F. Hynek), 14. Vondrášek (Kokman, Dautovský), 16. Pospíšil (Klobouček, Dautovský), 18. Čihař (Daniel Badinka), 30. Pospíšil (Záhorec), 44. Mišovic (Čihař, Daniel Badinka), 56. Stejskal (Klobouček, Pospíšil)
Třemošná
36. Holubec, 59. Kubový (Holubec, Pluhař)

1:3
1:0
0:0
72:14
80
Dyršmíd – Goltsch, Herles

Už po necelých čtyřech minutách hry otevřel skóre Šimon Klobouček, který se prosadil dorážkou – 1:0. Následně měl stejný hráč ještě jednu dobrou příležitost a Pospíšil na konci dvanácté minuty neproměnil samostatný únik. Krátce po této akci přece jen zvýšil Robin Vondrášek, na něhož za necelé dvě minuty navázal využitou přesilovkou Jaroslav Pospíšil – 3:0. A přibližně stejný časový úsek oddělil i třetí a čtvrtou trefu, kterou obstaral Vojtěch Čihař – 4:0.

Na startu prostředního dějství si gólmani poradili s pokusy hostujícího Matějky i domácího Daniela Badinky. Když ve 26. minutě zastavila Vondráčkovu střelu tyč, zvýšil chomutovský náskok až krátce před polovinou střetnutí svým druhým gólem večera Jaroslav Pospíšil – 5:0. Převaha Pirátů byla patrná i nadále, ovšem to nezastavilo Třemošnou v cestě za prvním zásahem, který zařídil po nedůslednosti domácí obrany sám před gólmanem Tomáš Holubec – 5:1.

V závěrečné minutě druhé části skóre neposunuli po přečísleních Svoboda ani Hynek, který zakončil situaci dva na nikoho do brankáře. Za Piráty se tak prosadil až na začátku třetího hracího období Dominik Mišovic, jenž zavěsil zblízka – 6:1. V polovině 46. minuty nevyšlo bekhendové zakončení Černému, který se octil sám před chomutovskou jedničkou, a tak dostal o minutu později příležitost zvýšit náskok Daniel Badinka, který při trestném střílení zvolil zakončení s hokejkou mezi nohama, avšak neuspěl.

Brzy po přelomu třetiny netrefil zblízka branku Pospíšil, střelecký účet z pohledu Pirátů tak uzavřel až necelých pět minut před koncem Samuel Stejskal, od jehož brusle se puk odrazil do sítě ze souboje před brankou – 7:1. Jako poslední si vzal slovo minutu a osm vteřin před závěrečnou sirénou hostující Eliáš Kubový, jenž z levého kruhu našel skulinu mezi Perůtkovými betony – 7:2.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Z naší strany to byl dobrý zápas, ve kterém jsme hodně stříleli. Bohužel jsme neudrželi koncentraci po celý zápas, což může být spojené s věkem a rychlým vedením. Povedla se nám první třetina, kdy jsme gólově odskočili, což asi rozhodlo o všem.“

Dušan Andrašovský (HC Meteor Třemošná): „Zápas se mi těžko hodnotí. Chyběly nám dva bodoví hráči, kteří umí vepředu něco vymyslet. Když to shrnu, díky Michalovi Oršulákovi jsme nedostali patnáctku, protože tlak od soupeře byl obrovský a střel na něj šlo opravdu hodně. Těžko se hraje jen na mladé hráče, když vám ti starší nehrají.“