DOROST - reportáž

Dorost rozhodl na Kobře v úvodní třetině, v nadstavbě sebral i čtvrtý bod

Napsal 03.11.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Mladší z týmů pirátské akademie zajížděl ke 14. kolu ELIOD extraligy do hlavního města, kde vyzval Kobru. Svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem zasypali soupeře v úvodním dějství čtrnácti střely, z nichž čtyři byly gólové, což rozhodlo o výsledku normální hrací doby. Díky bodu z nadstavbových nájezdů snížili dorostenci ztrátu na klíčovou čtvrtou příčku tabulky na čtyři body. Dvěma góly a dvěma přihrávkami řídil vítězství Marcel Štefančík.
14.kolo so 3.11.2018
KOB
2:5(0:4, 2:0, 0:1 – N 0:0 – 0:1)
Kobra Praha
Liemann (10. Tuček) – Kalajev, Bucek, Mašek, Chytil – Král, Tichý, Výkruta, Rajlič, Valenta, Halfar, Strnad, Lederer, Kvasnička, Pražák
Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár, Pöschl, Martínek – Koblížek, Šilar, Iljuk, Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Döring, Ekrt

Kobra Praha
34. Rajilič (Valenta, Lederer), 35. Král (Kvasnička, Tichý)
3. Němec (Štefančík), 10. Iljuk (L. Koblížek, Perný), 11. Štefančík (F. Döring, T. Svoboda), 13. T. Svoboda (Štefančík), 59. Štefančík (Kovár, T. Svoboda), rozh. náj. L. Koblížek

3:5
0:0
0:0
15:36
42
Hornáček – Štofa, Košťálová

Piráti vstoupili do utkání dobře, jelikož už v polovině třetí minuty otevřel skóre utkání Štěpán Němec – 0:1. Potom, co ubránili oslabení, mohli udeřit znovu. Tentokrát hned dvojnásobně, během 86 vteřin se prosadili Erik Iljuk a Marcel Štefančík, kteří zajistili už třígólové vedení – 0:3. Zanedlouho se prosadil ještě Tadeáš Svoboda a bylo po zápase – 0:4.

V prvních deseti minutách prostřední části ani jeden tým nevyužil početní výhodu, takže se skóre neměnilo. Až krátce po polovině duelu převzala kormidlo Kobra, za kterou snížili dvěma rychlými góly Stefan Rajilič a Daniel Král, což však bylo od domácích všechno – 2:4.

Ve třetí třetině dal finální podobu skóre Marcel Štefančík, který se prosadil podruhé v zápase – 2:5. V nadstavbovém prodloužení se nerozhodlo, takže se jely nájezdy, v nich si rozdílovou trefu připsal Lukáš Koblíže – N 0:1.