DOROST - reportáž

Dorost pokračuje ve skvělých výkonech, vyhrál i na Kladně

Napsal 06.10.2018 David Panuška
K l a d n o / C h o m u t o v - Dorostenecký celek Pirátů se po vysoké výhře nad Spartou utkal na ledě Kladna. Skvělá forma svěřenců Petra Jíry a Kamila Koláčka pokračovala a Piráti si poradili i díky třem přesilovkovým trefám s Rytíři. Marcel Štefančík přidal další dvě branky, v prodloužení pak rozhodl Lukáš Koblížek.
7.kolo so 6.10.2018
KLA
3:4p(0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Kladno
Suk – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Nedvěd, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka
Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring

Kladno
30. Kohlíček (Ticháček, Chrenka), 30. Kouba (Sojka, Ullrych), 59. Sýkora (Kohlíček, Koštoval)
11. Štefančík (Kovár), 13. Štefančík (Němec), 53. Frollo (Kalčík, F. Döring), 64. L. Koblížek (Čech)

9:9
1:3
0:0
39:25
90
Vojtěchovský – Ondráček, Beneš

Úvod utkání byl protkán vyloučeními na obou stranách, ze čehož nakonec vytěžili vedoucí branku Piráti. V jedenácté minutě se prosadil povedenou ránou Marcel Štefančík, jenž za necelé tři minuty skóroval opět v početní výhodě podruhé – 0:2. Před koncem dějství mohl snížit domácí Adam Sojka, který na modré čáře zblokoval střelu, vyrazil to rychlého protiútoku a bekhendem nevyzrál na Olivera Šatného.

Jelikož ve druhé části Chomutovští další branku ve výhodě o jednoho hráče nepřidali, mohli se prosadit domácí. A zvládli to hned dvakrát během šestadvaceti vteřin, nejprve David Kohlíček využil přesilovku povedenou ránou do horní části branky a poté Ondřej Kouba vyrovnal krátce před polovinou duelu – 2:2. Do konce dějství si ještě oba celky zahrály přesilovku, ve kterých už ale k další změně skóre nedošlo, takže se ve třetí třetině začínalo od nuly.

Piráti ubránili vlastní oslabení a sami se v přesilovce prosadili. Faul Viktora Procházky potrestal po patnácti vteřinách Adam Frollo, jenž tak zařídil jednogólový náskok pro Chomutovské první trefou v sezóně – 2:3. Ani v dalším průběhu se soupeři nevyvarovali faulům, které už však za změnou výsledku nestaly. Nakonec však v 59. minutě vyrovnal utkání a poslal ho do prodloužení domácí Rytíř Lukáš Sýkora – 3:3.

V nastavenou čase rozhodli Piráti o bonusovém bodu v čase 63:23, když přečíslení dva na jednoho v podání Ondřeje Čecha a Lukáše Koblížka druhý jmenovaný zakončil vítězným bekhendem – 3:4pp.