DOROST - reportáž

Dorost podruhé zaváhal s Kladnem a zkomplikoval si postup do play-off

Napsal 07.03.2019 David Panuška
K l a d n o / C h o m u t o v - Pirátský dorost vyrážel na půdu podceňovaného PZ Kladna, kde sehrál 18. kolo nadstavbové skupiny ELIOD extraligy. Tým Kamila Koláčka a Petra Jíry sice vedl, ale těsný náskok nenavýšil a následovaly tři branky Kladna. Vyrovnání v poslední minutě již nic nezměnilo, Piráti berou alespoň bod z nadstavbového prodloužení.
N18 čt 7.3.2019
PZK
3:2(1:1, 1:0, 1:1 - N 0:1)
PZ Kladno
Liemann – Melichna, O. Danda, Deniger, Malý, Hvězda - Štěpánek, Rejna, Hurta, Cihelka, Hanousek, Šugár, L. Kulich, Frýda, Vimmer, Redlich, Vosyka
Malant – Němec, Perný, Kovár, Pöschl - Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Kalčík, Döring, Ekrt

PZ Kladno
19. L. Kulich (Vimmer, Redlich), 26. Hurta (Šugár), 49. Hurta (Štěpánek, Melichna)
9. T. Svoboda (Němec, Jiří Kulich), 60. Spudich (Němec), 61. Jiří Kulich (T. Svoboda, Němec)

6:6
1:1
0:0
21:39
Vyštejn – Kurtin, Sýkora
Jan Vostiňák (CHM) - 10 min.

V deváté minutě se poprvé měnilo skóre, jelikož se prosadili Piráti. V přesilové hře našel Štěpán Němec Tadeáše Svobodu, jehož zakončení zamířilo za brankovou čáru - 0:1. Ovšem v závěru úvodní dvacetiminutovky bylo srovnáno, mezi střelce se totiž zapsal domácí Lukáš Kulich, který stejně jeho soupeř využil početní výhodu - 1:1.

Na časomíře svítil čas 25:06, když se Středočeši radovali z otočení stavu na svou stranu. Při hře v plném počtu prostřelil Lukáše Malanta Vojtěch Hurta - 2:1. V polovině poslední dvacetiminutovky navýšil vedení Kladna opět , jenž zaznamenal vítěznou branku - 3:1.

V samotném závěru Chomutovští ještě odvolali brankáře a vyplatilo se. Jan Spudich si našel střeleckou pozici, odkud propálil vše co mu stálo v cestě - 3:2. Severočechům na vyrovnání zbývalo ještě sedmatřicet vteřin, ovšem Liemann už v základní hrací době žádný puk za svá záda nepropustil.

Nadstavba skončila půlminuty po svém začátku. Bod navíc zařídil Chomutovu přesným zásahem Jiří Kulich, který se tak zapsal jako poslední do kolonky střelců.