DOROST - reportáž

Dorost ovládl derby a uloupil v Litvínově cenné body

Napsala 08.01.2022 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti v šestém kole nadstavby dorostenecké extraligy vyrazili za zatáčku do Litvínova, kde uloupili tři cenné body. Chomutovští byli k vítězství blíže už od úvodních minut, kdy si vytvořili dvougólový náskok, který si nenechali vzít. Brankář Alexandr Perůtka inkasoval pouze z trestného střílení a kapitán František Hynek zapsal dva kanadské body.
N6 so 8.1.2022
LIM
1:3(0:2, 0:0, 1:1)
Litvínov
Tuhý – Mrázek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Dufek, Liška, Bednařík, Raichl, Tůma, Čech
Perůtka – Pašek, Svoboda, Záhorec, Hynek, Ibl, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Čihař

Litvínov
55. Bednařík (TS)
7. Kokman (Hynek, Dautovský), 11. Klobouček (Titlbach), 56. Hynek (Titlbach)

Čech (Litvínov) do konce utkání

Piráti měli vstup do utkání ztížený, jelikož už na jeho prahu museli do čtyř. Litvínov však nabídnutou přesilovku nevyužil, což se na druhé straně povedlo Pirátům, když kombinaci zakončil Tomáš Kokman – 0:1.

Zanedlouho oslabil svůj tým kapitán František Hynek, jenomže tři vteřiny po vypršení jeho trestu zvýšil na rozdíl dvou zásahů Šimon Klobouček – 0:2. Vedení bylo v závěru úvodního dějství o to cennější, že domácí ji střelecky vyhráli 22:10.

Prostřední třetina začala dvojitým vyloučením na straně Litvínova, ale Piráti přesilovku pět na tři nevyužili a navíc po pár okamžicích šli do čtyř. I v dalším průběhu si oba týmy ještě vyzkoušely výhodu o jednoho hráče, ale skóre se už neměnilo.

Ve třetí třetině přišel Alexandr Perůtka o čisté konto, když nařízené trestné střílení během vlastního oslabení proměnil Jakub Bednařík – 1:2. Piráti však ve zbytku času přesilovku využili, ke gólové ráně se totiž napřáhl František Hynek – 1:3.

Proti aktuální chomutovské jedničce se v 58. minutě rozjel v dalším nařízeném trestním střílení opět Jakub Bednařík, ale svůj předchozí počin nezopakoval.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Podle mého to byl hezký bojovný zápas. Rozhodlo, že jsme přesilovku využili a Litvínov v ní gól nedal. Můžu nám vyčíst snad jen to, že v přesilovce pět na tři nebo čtyři na tři si špatně nahrajeme a pak ji nesehrajeme, jak máme. Zápas jsme odmakali a odbojovali, díky čemuž slavíme výhru.“