DOROST - reportáž

Dorost nestačil doma na Mountfield, rozhodla špatná koncovka

Napsal 15.02.2020 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se pokoušeli v rámci šestnáctého kola nadstavby ELIOD extraligy dorostu přerušit sérii špatných výsledků, ale od začátku utkání k tomu moc nespělo. Piráti po osmi minutách prohrávali o dva zásahy, ve druhé třetině sice snížili, ale vinou špatné produktivity už žádnou další branku nepřidali. Mountfield se pak prosadil ještě dvakrát a odjel domů se třemi body.
N16 so 15.2.2020
2:4(0:2, 1:0, 1:2)
MHK
Bajgar – Poch, Perný, Husinecký, M. Pöschl, Rykl, R. Jenček, Dominik Badinka, F. Döring – Spudich, P. Šugár, T. Šilar, Vostiňák, Čech, Novotný, Ekrt
Hradec Králové
Tichý – Táborský, Beran, Boukal, Havlíček, Jerman, Žaba, Pinkas – Giesl, Budina, Šimek, Jirků, Matěj Beneš, Novotný, Souček, Koblížek, Brož, Michal Beneš

34. Ekrt (Čech, T. Šilar), 58. Perný (Čech)
1. Matěj Beneš (Jirků, Havlíček), 8. Koblížek (Pinkas, Budina), 54. Novotný (Michal Beneš), 56. Matěj Beneš (Šimek)

7:8
1:1
0:0
25:39
111
Domský – Bláha, Pěkný.

Aktivně se do utkání dostali hosté, kteří na konci první minuty otevřeli skóre. Matěj Beneš se po vhazování dostal ke kotouči a parádní střelou pod víko nedal Matyáši Bajgarovi nejmenší šanci – 0:1. V osmé minutě to bylo již o dvě branky, po důrazu v brankovišti se prosadil chomutovský odchovanec Lukáš Koblížek, který dotlačil touš do branky – 0:2. Piráti se poté dostávali zpátky do utkání, ale ve velkých šancích neuspěli Tomáš Šilar a Filip Döring. Druhý jmenovaný dokonce nastřelil tyčku.

Východočeské mužstvo mělo na začátku druhé třetiny k dispozici dvě přesilovky v krátkém časovém sledu za sebou. Největší šanci měl Lukáš Koblížek, který dostal puk před branku, ale trefil jen tyčku. Jeho zvednuté ruce do stropu arény byly předčasným gestem. Pár minut na to se mohl prosadit také Matěj Pinkas, jenž dostal puk před prázdnou branku a stačilo trefit kotouč - přesně to se ovšem nestalo.

První zážeh Pirátů přišel ve čtyřiatřicáté minutě, kdy dostal puk před branku Jan Ekrt. Chomutovský útočník byl k brance zády, ale i tak kotouč nabral na bekhend a z otočky vstřelil velice pohledný gól – 1:2.  Pirátů byl pak plný led, ale žádná ze střel se do branky už nedostala. Po čtyřiceti minutách tak stále vedl Mountfield, nově ale jen o jednu branku.

Hned na začátku třetí části se dostal do obrovské šance Tomáš Šilar, ale před Tichým nevyrovnal. Do tutovky si sjel i domácí kapitán, ale Ondřej Čech v samostatném úniku nepřehodil beton královehradeckého brankáře. Na startu druhé poloviny třetí části měli obrovské šance Jirků a Koblížek, ale ani jeden si na skvělého Bajgara v chomutovské brance nepřišel. Poté ale nastaly situace, na které už maskovaný muž neměl nárok.

Třeba rozhodující branka Matěje Novotného, který dostal přihrávku na levý kruh a nechytatelnou střelou prostřelil Bajgara pod břevno – 1:3. Chvíli na to se po přihrávce zpoza branky prosadil podruhé v utkání Matěj Beneš, který zakončil na první tyčku a i s pomocí brankové konstrukce navýšil vedení svého celku – 1:4. Branka Dominika Perného v přesilové hře z mezikruží do pravé šibenice skóre jen kosmeticky učesala – 2:4.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Čekal nás těžký soupeř, který je třetí v tabulce. Bohužel jsme si nechali utéct začátek, hned v prvním střídání nás zatlačili a kluci na to nebyli připraveni. Dali rychle dvě branky, poté jsme se snažili hru vyrovnat a trochu jsme to upravili. Nechali jsme hrát kluky, kteří jsou brusliví a nemají problém s pohybem. Za stavu 1:2 tam měli šance Tomáš Šilar a Ondřej Čech, takže tam kdyby se to povedlo, tak jsme zápas ještě zdramatizovali. Myslím si, že Hradec Králové vyhrál zaslouženě.

Jiří Janoušek (Mountfield HK): „Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, dobrý pohyb a brzo jsme vedli 2:0. Bohužel jsme neproměňovali další šance, které jsme měli; rozdíl ve skóre mohl být klidně větší. Druhou třetinu jsme pokračovali ve slušném výkonu, ale potom jsme udělali jednu chybu, kterou soupeř potrestal a to mu trošku vlilo čerstvou krev do žil. Pak měli šance na vyrovnání, my jsme několikátý zápas po sobě po inkasovaném gólu přestali trochu hrát. Ale jinak jsme vyhráli zaslouženě.“