DOROST - reportáž

Dorost na závěr první části padl na ledě PZ Kladno v prodloužení

Napsal 23.11.2019 Libor Kult
K l a d n o / C h o m u t o v - V závěrečném 18. kole první části ELIOD extraligy dorostu zajížděli mladí Piráti do Kladna, kde změřili síly s tamními Pracovními zálohami. Na gól se čekalo více než polovinu střetnutí, než se ujali vedení Středočeši. Do prodloužení nakonec poslal duel v závěrečné třetině využitou přesilovkou Filip Döring, nastavení ukončil po 78 vteřinách domácí Hanousek. Tým trenérů Jíry s Koláčkem nyní čekají v osmnáctičlenné skupině boje o šestnáct míst v play-off.
18.kolo so 23.11.2019
PZK
2:1p(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
PZ Kladno
Hykel – Melichna, Deniger, Jánský – Rynda, Zukriegel, Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Redlich, Kulich, Mikeska, Vosyka
Bajgar – Poch, Rusín, Kovár, Rykl, Husinecký, R. Jenček, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, T. Šilar, Novotný, Skrutek, Vostiňák, Čech, Pavlák

PZ Kladno
32. Vosyka (Cihelka, Jechumtál), 62. Hanousek (Pospíšil)

Battěk – Gabriel, Zmeškal

Na úvodní gól zápasu se čekalo více než jeho polovinu, přestože oba týmy měly k dispozici několik přesilových her. Pracovní zálohy tři, Piráti dvě. Jako první se v čase 31:10 prosadil domácí Tomáš Vosyka, jenž tak otevřel skóre zápasu nakonec chudého na góly – 1:0.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky totiž využil po jednašedesáti vteřinách přesilovku Filip Döring, který srovnal a zároveň poslal duel do prodloužení, neboť ve zbytku normální hrací doby kralovali oba brankáři – 1:1.

Nastavení ukončil už po 78 vteřinách kladenský Miloš Hanousek – 2:1. Středočeši si tím pádem připsali druhou výhru v sezóně, když tu úvodní vybojovali v normální hrací době. Piráty nezdar až tolik mrzet nemusel, protože do další části si přenáší body pouze ze vzájemných bitev s týmy, které se rovněž dostali do bojů o play-off.