DOROST - reportáž

Dorost na úvod extraligy rozstřílel Třemošnou, Svoboda dal čtyři góly

Napsala 13.09.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorostenci odjeli k prvnímu kolu ELIOD extraligy do Třemošné, kde po vyrovnané úvodní třetině strhli výhru na svou stranu hlavně díky povedenému vstupu do závěrečné periody. Piráti se totiž dostali i do čtyřgólového vedení, také zásluhou tří využitých přesilovek. Tučným písmem se pod výhru podepsal symbolicky kapitán Tadeáš Svoboda, jenž vstřelil čtyři góly.
1.kolo pá 13.9.2019
TRM
4:6(0:0, 1:2, 3:4)
Třemošná
Ženíšek (45. Vondraš) – Dolhý, Plecitý, Malkovský, Bláha, Balák, Albrecht – Beníšek, Šmíd, Sieger, Dvořák, Fiala, Krasanovský, Pešek, Kaiser, Beránek
Malant – Poch, Perný, Rusín, M. Pöschl, Rykl, Döring – Spudich, L. Koblížek, Šugár, Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Pavlák, Ekrt

Třemošná
22. Krasanovský (Pešek), 48. Beníšek (Beránek), 52. Sieger, 52. Pešek (Malkovský, Fiala)

25. T. Svoboda (Rykl, Pavlák), 26. T. Svoboda (Rykl, Pavlák), 41. Döring (Pavlák, Šugár), 44. Perný (T. Šilar, Čech), 45. T. Svoboda (Šugár, M. Pöschl), 60. T. Svoboda (Jiří Kulich)

7:6
1:3
0:0
31:37
62
Malá – Malý, Šimán

Úvodní třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Oba týmy se ve vyrovnaném průběhu dopouštěly řady nepřesností, což se pravděpodobně podepsalo i na skóre. I když si Piráti zahráli jednu přesilovku a domácí dvě, brankáři zůstali nepřekonáni.

Brankové konto utkání otevřel ve dvaadvacáté minutě Matyáš Krasanovský, jenž našel recept na Lukáše Malanta v chomutovské brance – 1:0. Piráti však měli připravenou výbornou odpověď, a hned dvojnásobnou. Tadeáš Svoboda během 73 vteřin využil přesilovku pěti proti třem i proti čtyřem a svěřenci Petr Jíry s Kamilem Koláčkem rázem vedli – 1:2.

Vstup do závěrečné periody vyšel Chomutovu skvěle. Už po patnácti vteřinách zvýšil vedení Filip Döring, na něhož navázali další spoluhráči – 1:3. Na přelomu čtvrté a páté minuty závěrečné třetiny se prosadili během necelých čtyřiceti vteřin postupně Dominik Perný a Tadeáš Svoboda, kteří poslali svůj tým do pohodlného vedení – 1:5. Kapitán Pirátů navíc dokonal hattrick!

V dalších minutách se Meteor snažil o vzepětí, prosadili se Jiří Beníšek v početní výhodě a Jakub Sieger s Ondřejem Peškem při pěti hráčích v poli na obou stranách, ale to bylo od domácích všechno – 4:5. Finální podobu výsledku a čtvrtou branku v zápase vstřelil Tadeáš Svoboda – 4:6.