DOROST - reportáž

Dorost doma nestačil na Slavii, zradila ho nepřesná koncovka

Napsal 22.02.2020 David Panuška, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Dorostenci v rámci osmnáctého kola skupiny "O umístění v play-off" ELIOD extraligy dorostu hostili doma pražskou Slavii. Vyrovnané utkání plné šancí na obou stranách nakonec skončilo poměrně jednoznačně pro hosty. Domácí si vylámali zuby na brankáři Voleveckém, který je nenechal ani jednou skórovat.
N18 so 22.2.2020
0:3(0:1, 0:2, 0:0)
SLA
Bajgar – Frollo, Perný, Husinecký, Kovár, Rykl, Badinka, Döring – Spudich, Skrutek Šugár, Šilar, Vostiňák, Čech, Pavlák, Ekrt
Slavia
Volevecký – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch – Vlasák Slavíček, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Brummel, Skoupý Novák, Hofmann, Štancl, Vymětal.

Slavia
9. Brummel (Hrdlička), 31. Vlasák (Slavíček, Kluch), 35. Stejskal (Slavíček, Skoupý)

5:6
0:0
0:0
23:27
87
Němec – Dyršmíd, Herles

Piráti proti Slavii začali aktivněji, ale inkasovali jako první. V deváté minutě otevřel skóre Maxim Brummel, jemuž se povedlo prosadit u levé tyčky - 0:1. V přesilovce mířil Šugár, ale šibenice netrefil. Pokračovalo se šancemi Vlasáka či Kovára, později trefil brankovou konstrukci mládežnický reprezentant Šimon Slavíček. Skóre se měnilo až lehce po půlhodině, kdy důležitou branku Pražanů vsítil Marek Vlasák, který skóroval v závaru před brankou - 0:2.

Před koncem druhé třetiny bylo vedení mužstva z Edenu ještě výraznější. Jiří Stejskal dostal totiž nabito na modrou čáru a svou dělovkou prostřelil všechno a mohl se radovat - 0:3. Ještě lepší to mohlo být o dvě minuty později, ale ani nyní se Slavíček neprosadil.

Nástup chomutovského celku ve třetí třetině byl slušný, ale koncovka byla opravdu špatná. Ve velké šanci byl například Jan Ekrt, ale tomu se nepovedlo prostřelit Voleveckého, nepovedlo se to ani Jakubu Kovárovi zpoza branky. Slavia se tak stále blížila k výhře, kterou mohl ještě navýšit Šimon Slavíček, ale Bajgara opět nepřekonal.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Zápas měl dobrou, vysokou úroveň. Kluci obou týmů hodně bruslili. Makali a bylo tam hodně přihrávek, ale měli jsme problém se zakončením. To nám brání vyhrávat zápasy. Každopádně já jsem s nimi spokojený. Dali do toho všechno, ale Slavia byla střelecky efektivnější.“

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): „Dnes zasloužená výhra. Třikrát jsme prohráli, tak jsme chtěli hru zjednodušit, což se povedlo. Kluci k tomu přistoupili dobře a jsme rádi za tři body.“