DOROST - reportáž

Dorost dlouho držel naději na první body, Slavia potvrdila výhru až do prázdné branky

Napsal 08.10.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - V osmém kole dorostenecké extraligy se mladí Piráti představili podruhé za sebou v domácím prostředí proti pražskému „S“. Svěřenci Radka Šípa a Marca Vrby hostili po Spartě jejího velkého rivala Slavii, která se hned v úvodu utkání ujala vedení, o které však záhy přišla. Definitivu na výhru souboru z Edenu dal až gól při chomutovské hře bez brankáře. Pirátský dorost tak první body stále vyhlíží.
8.kolo so 8.10.2022
1:3(1:1, 0:1, 0:1)
SLA
Hájek – Ibl, Malcovský, Malý, Snopek, Záhorec, Švarc, Pokorný – Pospíšil, Kalvoda, B. Novák, Halfar, Nastoupil, Chládek, Bečvář, M. Patočka, Sochor, Grosskopf
Slavia
F. Poletín – Labuzík, Pšenička, Lorenz, Derka, Hubinka, Ciolek, Marek – Hlavička, Němeček, Tittl, T. Poletín, Matějovský, Chludil, Filip, Kucharčík, Tichý, Grebeníček

Glanc – Kokrment, Deja

Duel se ještě ani pořádně nerozjel a hostující Slavia už vedla. Devětatřicet vteřin po úvodním vhazování otevřel střelecký účet zápas Tomáš Poletín – 0:1. Chomutovská odpověď netrvala dlouho. Ještě před vypršením zahajovací pětiminutovky vyrovnal Matyáš Patočka – 1:1.

Před polovinu prvního hracího období měli Piráti k dispozici šest vteřin přesilovky pět na tři, ovšem tu neproměnili stejně jako klasické početní výhody před a po té zdvojené. Také Pražané se v přesilovkách neprosadili, tudíž se skóre měnilo až v závěru prostředního dějství. Minutu a čtyřicet vteřin před druhou sirénou vrátil Slavii těsné vedení Max Pšenička – 1:2.

Ve třetí části se nevylučovalo a Chomutovští se marně pokoušeli o srovnání. V poslední minutě odvolali trenéři Pirátů gólmana, ale ani tento tah vytoužený vyrovnávací gól nepřinesl. Naopak do prázdné branky se trefil Matouš Jan Kucharčík, který tak definitivně potvrdil tři body pro sešívané – 1:3.

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „Předvedený výkon hodnotím kladně, ale bohužel nás pořád trápí koncovka. Věřím, že smůlu v zakončení brzy zlomíme, protože jsme i přes porážku hráli dobře.“