DOROST - reportáž

Dorost deklasoval PZko, blýskl se Adam Titlbach

Napsala 06.01.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v pátém kole nadstavby dorostenecké extraligy přivítali na vlastním ledě PZtko, kterému na cestu do Kladna nabalili sedmnáct branek. Jednoznačnou jízdu řídil šesti góly Adam Titlbach, jemuž s hattrickem sekundoval Daniel Badinka. Nevídaná byla hlavně třetí třetina, ve které Chomutovští nastříleli desítku, a potvrdili tak povinné vítězství.
N5 čt 6.1.2022
17:1(4:0, 3:1, 10:0)
PZK
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Titlbach, Daniel Badinka, Čihař
PZ Kladno
Růžička – Burgr, Darsa, Novák, Frýda, Trojna – Přibyl, Bauer, Vančura, Sojka, Suk, Šabada, Sém, Hasman, Toman

10. Dautovský (Žižka), 14. Daniel Badinka (Dominik Badinka, D. Svoboda), 16. Titlbach (Dominik Badinka), 17. Titlbach (Kokman, Vondrášek), 22. Ibl (Stejskal, Daniel Badinka), 28. Hynek (Titlbach), 37. Stejskal (Titlbach, Pospíšil), 42. Daniel Badinka (Čihař), 43. Titlbach (F. Hynek), 44. Titlbach (Klobouček, F. Hynek), 51. Titlbach (Dominik Badinka, Klobouček), 52. Dominik Badinka (Stejskal, Daniel Badinka), 54. Ibl (Klobouček), 55. Čihař (Žižka), 58. Daniel Badinka (F. Hynek, Čihař), 58. Kokman (Vondrášek), 60. Titlbach (Dominik Badinka, Pospíšil)

Battěk – Kučera, Jurak

Během úvodních sedmi minut se Kladenští dopustili tří faulů, jenže ani jeden z nich Piráti gólem nepotrestali, takže střelecký účet otevřel až krátce před polovinou první třetiny Dorčo Dautovský z předbrankového prostoru – 1:0.

Zanedlouho přišly další tři chomutovské údery, když ve vlastním oslabení ujel hostující obraně Daniel Badinka a následně se dvakrát během minuty prosadil Adam Titlbach – 4:0. Před přestávkou ještě bekhend Daniela Badinky kryl Vladan Růžička stejně jako na druhé straně Alexandr Perůtka pokus Tomáše Séma.

Na začátku prostřední části se individuálně blýskl Radim Ibl, jenž z mezikruží zvýšil už na rozdíl pěti zásahů. Zanedlouho z podobné pozice udeřil další obránce František Hynek během početní výhody – 6:0.

Zajímavé okamžiky nabídl i závěr prostřední části. Chomutovská jednička perfektním zákrokem proti pokusu z hranice brankoviště umožnila ofenzivní výpad, který v situaci tři na nula zakončil Samuel Stejskal – 7:0. Ve čtyřicáté minutě PZko využilo početní výhodu, když nahození z roku doklepl do sítě Alex Šabada – 7:1.

Během úvodních tří minut závěrečného dějství se opakoval scénář z období kolem patnácté minuty. Poté, co Daniel Badinka proměnil samostatný únik, dvakrát se během sedmnácti vteřin trefil Adam Titlbach a s hattrickem v zádech stanovil stav na 10:1.

Kanonáda pokračovala i nadále a stejně tak i kanonýr Adam Titlbach, jenž tentokrát skóroval ve vlastním oslabení, naopak ponechanou výhodu o dvacet vteřin později zužitkoval z mezikruží Dominik Badinka – 12:1. Byl to totální rozklad – mezi dvougólové střelce se z brankoviště zapsal v přesilovce Radim Ibl a za půl minuty zavěsil také osamocený Vojtěch Čihař – 14:1.

Druhý hattrick v zápase dovršil v 58. minutě Daniel Badinka ze slotu, na něhož o devět vteřin později navázal ještě z podobné pozice Tomáš Kokman – 16:1. Finální podobu výsledku nedal nikdo jiný než Adam Titlbach, ten se tak zastavil až na šesti gólech – 17:1.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Jsem rád, že po dlouhé pauze se nám zápas povedl a proběhl relativně bez nervů. V prvních deseti minutách kluci plnili, co měli. Po gólech už to takové nebylo, protože si někteří chtěli dát gól taky. Z toho důvodu nám druhá třetina nevycházela podle představ, takže jsme si před třetí něco řekli. Myslím, že ta pak byla plně v naší režii a skóre narůstalo. Po tak dlouhé době jsme získali dobré tři body.“

Ivo Kyndl (PZ Kladno): „Chomutov má kvalitní tým včetně reprezentantů, nám chyběli kvůli marodce čtyři hráči. Neměli jsme hlavně dost obránců. Přijeli jsme s pěti beky, jenže jeden měl špatné brusle, takže jsme skoro celý zápas hráli na čtyři, kteří byli ještě dost často vylučovaní, takže ve třetí třetině už byli zatavení a opravdu nemohli. Pro nás šlo s panem asistentem Vlčkem o první zápas s týmem a čeká nás na některých věcech ještě hodně práce.“