Díky skvělé druhé třetině rozdrtili junioři Olomouc 7:2

Napsal 24.01.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští junioři, v sestavě s Ondřejem Kašem zajížděli v rámci dalšího kola DHL extraligy juniorů na půdu Olomouce. Piráti prohrávali již od druhé minuty. Ve dvanáctém avšak minutě vyrovnal Huňady. Domácí si své vedení vrátili zpět v šestadvacáté minutě. Po této brance stříleli už jen hosté. Piráti nastříleli do konce druhé třetiny pět branek a utkání kontrolovali. Sedmou branku poté přidali ve třetí třetině.
N13 so 24.1.2015
OLO
2:7(1:1, 1:5, 0:1)
Olomouc
Urbisch (33. Slezák) – Nesvadba, Kraigher, Tomek, Brandýs, R. Horák, Hes, A. Jeklič, Škoda – Ostřanský (C), Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, J. Horák, Beták, Kropáč, Konečný, Janás
Dvořák (Lukeš) – Meliško, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Drobný, Kozák – Wágner, Šťovíček (C), A. Macháček, O. Kaše, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz

Olomouc
2. Nesvadba (Janás), 26. Pavlovský (Nesvadba, Markl)
12. Huňady (Wágner), 28. Šťovíček (Szathmáry), 30. Wágner, 32. P. Macháček (O. Kaše, Hierman), 33. Strunz (Kellerstein, Szathmáry), 35. O. Kaše. (P. Macháček, Cestr), 53. P. Macháček (Wágner, Dimitrov)

2:0
0:0
0:0
28:39
65

Tak, jako proti Budějovicím, se Ostřanský ihned na začátku utkání dostal do obrovské šance, kterou však tentokrát olomoucký kapitán nevyužil, když poslal touš příliš nad chomutovskou bránu. Jenže Kohouti se i tak prosadili ihned ze své další útočné akce, kdy David Nesvadba obdržel přihrávku na levé křídlo, odkud už se svou okamžitou střelou překonal Dvořáka, jenž si na puk ani nesáhl a už jej lovil ze své sítě.

Paradoxně však úvodní branka Olomouce nakopla spíše Piráty, kteří se více a více tlačili před Urbische, jenž dlouho odolával jejich nájezdům, avšak ve 12. minutě už kapituloval i olomoucký brankář, kterého trochu překvapil Patrik Huňady, který si vybruslil zpoza domácí klece a následně překonal Urbische střelou na jeho bližší tyč. Severočeši měli následně k dispozici svou první přesilovou hru, ale tu hosté nedokázali využít.

Mora si své vedení mohla vzít zpět zkraje 16. minuty, kdy Konečný našel Janáse, jenže olomoucký útočník pouze orazítkoval tyč Dvořákovy brány. Po první třetině se tedy odcházelo do šaten za nerozhodného stavu.

Jenže ve druhé dvacetiminutovce se roztrhl pytel s brankami. Ve 26. minutě se domácí dostali do úniku dvou na jednoho a přihrávku Matěje Pavlovského si za záda vlastního brankáře srazil Huňady, a Olomouc se tak po druhé v utkání dostala do vedení. Avšak Pirátům se podařilo velice rychle vyrovnat. Szathmáry totiž poslal touš do jízdy Martinu Šťovíčkovi, který následně z pravé strany překonal Urbische. Neuběhly ani dvě minuty a Severočeši se poprvé v utkání protlačili do vedení. Hes totiž zpoza olomoucké klece poslal puk přesně na hůl Františka Wágnera, který poté už jen poslal touš mezi betony Urbische.

Na přelomu 33. minuty se Chomutovu podařilo vstřelit hned dvě branky v rozmezí 34 vteřin, protože se nejdříve do samostatného úniku dostal O. Kaše, jenž si vymíchal Urbische, jenže místo zakončení ještě volil přihrávku za sebe na zcela volného Adama Macháčka, který už překonal bezmocného brankáře domácích. Piráti se ihned po své čtvrté brance dostali do dalšího úniku, kdy se sice Urbischovi podařilo vytlačit Kellersteina až za svou bránu, jenže chomutovský útočník následně přihrál mezi kruhy na Martina Strunze, který vstřelil už pátou branku hostů.

Pátá branka v síti Olomouce znamenala konec pro Jakuba Urbische, kterého v ní nahradil Martin Slezák, jenž si však své čisté konto udržel jen 135 vteřin, kdy jej v 35. minutě překonal Ondřej Kaše, který si přebral puk ve středním pásmu a následně překonal Slezáka střelou mezi jeho betony. Po druhé třetině tedy vedli Piráti jasně 6:2.

Ve třetí třetině se už utkání spíše jen dohrávalo, kdy spíše držel puk pod kontrolou Chomutov, jenž už nechtěl Olomouc pustit do žádného útoku, a tak už zbytek utkání příliš hokejové krásy nepřinesl. Pirátům se však v poslední periodě ještě přece jen podařilo přidat svou sedmou branku, kdy se po přihrávce od Wágnera trefil po druhé v utkání Petr Macháček, jenž svou brankou stanovil konečný výsledek zápasu na 7:2 pro Chomutov, a Severočeši si tak z Hané odvážejí všechny tři body.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím si, že jsme minimálně půlku utkání odehráli hodně obstojně, kdy jsme dobře bruslili a vytvářeli si šance, jenže poté přišla pro nás hodně strašidelná desetiminutovka, ve které jsme ztratili celý zápas, a tak se opakoval podobný scénář, jako na Kladně, kde jsme také hráli dobře 40 minut, jenže poté už jsme utkání ztratili.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře, protože nám ihned při prvním střídání soupeř ujel. Naštěstí však branku nedal, a tak jsme si řekli, že nemůžeme takhle dál hrát na půl plynu. Po první třetině jsme tedy zabrali a podařilo se nám odskočit na rozdíl čtyř branek, což si myslím, že i rozhodlo celé utkání, protože jsme jej už v poslední třetině pouze dohrávali.