DOROST - reportáž

Devět a dost! Dorost má první výhru, v derby přetlačil Litvínov

Napsal 22.10.2022 David Panuška
C h o m u t o v - Pirátský dorost poprvé v sezoně zakusil pocit výhry. Proti Litvínovu sice prohrával před poslední dvacetiminutovkou o dvě branky, ale gól Zbyňka Švarce pět sekund před koncem třetí části poslal duel do prodloužení, v němž rozhodl Filip Novák.
10.kolo so 22.10.2022
4:3p(1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
LIM
Štěrba – Ibl, Záhorec, Malý, Malcovský, Sochor, Švarc – Snopek, Pospíšil, Halfar, Kalvoda, B. Novák, Drahorád, Nastoupil, Slavík, Bečvář, Grosskopf, F. Novák
Litvínov
Moustafa – Winkelhöfer, Liška, Prokeš, Břenda, Kladivo, Havlík, Soušek – Raichl, Tůma, Čermák, Peroutka, Tomaník, Zikmund, Bednařík, Koky, Horský, Dostál

7. Nastoupil (B. Novák, Ibl), 49. F. Novák (Pospíšil, Bečvář), 60. Švarc (F. Novák, Slavík), 63. Novák (Pospíšil)
Litvínov
8. Winkelhöfer (Horský), 20. Tůma, 27. Horský (Břenda, Koky)

2:5
3:0
0:0
29:25
80
Hacaperka – Herles, Deja

Do utkání naskočili lépe hokejisté Litvínova. V páté minutě mohl skórovat Břenda, ale puk po jeho bekhendu zůstal před čárou domácí branky. Poté měli ale Piráti přesilovku, kterou po střele z levé strany využil Filip Nastoupil – 1:0. Vedení Chomutova vydrželo osmnáct sekund, než se po závaru před brankou prosadil Jakub Winkelhöfer – 1:1

Následně měl domácí celek tři velké šance, ale ani jedna neskončila brankou. Nejaktivnější byl Filip Novák. Nakonec udeřili hosté, kteří se v poslední minutě první části ujali vedení. Po individuální akci se trefil útočník Lukáš Tůma – 1:2. Na startu druhé části navýšil na 3:1 po krásné akci Denis Horský

Hosté byli v prostřední části mnohem lepším celkem. Čtvrtý gól mohl přidat Jaroslav Čermák, ale sám před Štěrbou zakončoval jen do betonů brankáře. Žluto-černí pak nevyužili řadu tutovek a litovali toho. Filip Novák se ve 49. minutě dostal u pravé tyčky k volnému kotouči a poslal jej do sítě – 3:2. Hosté si mohli konec pohlídat, ale v poslední dvouminutovce se nechali dvakrát vyloučit.

Vyrovnat se domácím povedlo pět sekund před koncem, kdy se krásnou střelou do levé šibenice prosadil Zbyněk Švarc – 3:3. Nedisciplinovanost Litvínova se potvrdila i v prodloužení, kdy byl vyloučen Tůma. Nabízenou výhodu využil druhým gólem zápasu Filip Novák, který se prosadil opět z pravé strany za záda marně natahujícího se brankáře Moustafy – 4:3.

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „Je to krásný pocit, za poslední výkony si to kluci zasloužili. Až na duel s Energií tým se Spartou a Slavií podal dobrý výkon. Kluci vstali z popela. Jsem šťastný za celý tým, protože jsme to už potřebovali jako sůl.“

Martin Tvrzník (HC Litvínov): „Za stavu 3:1 jsme si asi mysleli, že je hotovo. Dvě třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli. Dali jsme nějaké góly. Pak jsem si ale nechali dát gól a zbytečným vyloučením jsme dostali Chomutov do hry. To samé v prodloužení.“