Deset branek za utkání, z toho 8 do svatyně Chomutova. Slavia veze tři body za výhru 8:2

Napsal 28.09.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Ve sváteční den o šesté odpolední se na chomutovském stadiónu hrál zápas chomutovských a slávistických nadějí. První odrazy naznačily, že hra bude rychlá a plná střel. Střel bylo mnoho, gólů taktéž. Za zápas jich stačilo padnou celkem deset. Slávisté byli úspěšnější, puků za záda chomutovských brankářů dali celkem osm. A celkově měli během zápasu navrch. Chomutov se jich držel, seč mu síly stačily. Bohužel, pár kroků jim chybělo k udržení. Více v reportáži.
6.kolo út 28.9.2010
2:8(1:2, 1:4, 0:2)
SLA
Příhoda, Matoušek - Rutta, Motejlek, Korim, Kolčava, Žižka, Bartejs, Pinka, Mužík - Csányi, Chlouba, Hrabák, Kučera, Kůs, Klouček, Hučko, Mála, Heindl, Ptáčník, Kunc, Zeman
Slavia
Dlouhý, Meravý - Semrád, Krejčík, Barák, Okuliar, Sedláček, Příhoda, Jaškin, Mavrojanidis - Žejdl, Cikánek, Slavíček, Kejdana, Hrouda, Poletín, Hertl, Klhůfek, Suchánek, Wszolek, Vogel

První odrazy na ledě se jasně více povedly hostům ze Slávie. Byli aktivnější, u puku byli spíše oni než domácí, bruslili, jako by jim led patřil. A jejich snažení bylo vidět i na skóre, kdy to byli právě hosté, kdo otevřel stav dnešního zápasu. Ve třetí minutě si Krejčík našel volný růžek, volné místo před bránou a jasným vypálením vsadil gól domácímu Příhodovi. Chomutovu se tato situace samo sebou nelíbila. Začal se tedy více snažit. Bohužel, tam kde byl jeden chomutovský útočník, byli dva slávističtí obránci a obráceně. Slávie měla prostě všechna místa pojištěná. V deváté minutě to jen potvrdila druhým gólem. Byl to boj mezi Příhodou v útoku a Příhodou v brance. Příhoda v útoku toto postavení, bohužel pro domácí tým, vyhrál a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. I v dalších minutách se spíše prověřovala duchapřítomnost domácího brankáře, než připravenost jeho slávistického kolegy. V některých případech měli domácí i více štěstí než rozumu, kdy si Příhoda puk jen tak tak pohlídal. Jedinou omluvou, která přišla těsně před koncem první třetiny, byl gól, který se vydařil v 19. minutě chomutovskému „céčku” Csányimu, když Krušnohorci byli v přesilovce. Stav byl po první dvacetiminutovce 1:2 pro Slávii.

Ve druhé třetině nedošlo k moc velkým změnám, alespoň co se výkonů hráčů domácího týmu týče. Jediné tři podstatné věci, které se měnily, byly ty, že Slávie vstřelila čtyři branky, Chomutov jednu a v domácí brance došlo ke střídání. Jmenovitě branky za Slávii dávali Hertl (Klhůfek, Poletín), Suchánek (Žejdl), Klhůfek (Poletín, Barák) a Poletín (Hertl). Za Krušnohorce byl tím šťastným Heindl (Kůs). Na ledě se toho pochopitelně odehrálo daleko víc, jako například chvilkové postihnutí obou brankářů, kteří neměli vůbec ponětí, kde se puk v daný okamžik nachází. Slávistická obrana měla opět o kartu navíc, když si hlídala své protivníky na každém odrazu, na každém kousku ledu. Chomutov se snažil, aby to byl právě on, kdo povede rytmus hry, bohužel, dle všeho, ať už počtu vstřelených branek i pokusů o ně, si hosté vedli lépe a domácí se jen drželi, aby nedostávali více branek. Druhá třetina tedy skončila jasně vítězně pro pražskou Slávii 6:2.

Třetí třetina následovala v podstatě obě dvě předchozí. Oba týmy se snažily, Slávie však měla opět v ruce trumfy. Domácí se snažili dotáhnout, alespoň ještě jednou se trefit za záda Dlouhého. Obrana hostů jim to nikterak nedovolila. Za to obrana domácích si chvilkami dávala dostaveníčko mimo svůj prostor. Hostům se totiž ještě dvakrát povedlo vsítit gól. A oba dával Mavrojanidis. Chomutov i Slávie byli několikrát ve čtyřech, této příležitosti se však moc nevyužívalo. Stav po 60. minutách skončil jasně vítězně pro Slávii, která si odváží vítězství 8:2.